Node JS چیست؟چه کاربردی دارد؟

node

Node.js یک محیط زمان اجرا منبع باز است که اجازه می دهد کد جاوا اسکریپت خارج از مرورگر اجرا شود. این بر اساس موتور جاوا اسکریپت V8 گوگل کروم است.

اگر روی یک پروژه برنامه کاربردی وب کار می کنید، احتمالاً اصطلاح Node.js را به کار برده اید. این ابزار نسبتاً بسیار مهم است برای توسعه Backend استفاده می شود و در بسیاری از جنبه ها بسیار مهم است.

در ادامه درباره Node JS چیست؟ و هدف آن و اینکه آیا گنجاندن آن در پروژه شما مفید است یا خیر، آمده است.

Node JS چیست؟

از آنجایی که هدف آن ارائه پویا است، کل سایت ها ممکن است با استفاده از یک پشته واحد اداره شوند، که توسعه و نگهداری را تسریع می کند و شما را آزاد می کند تا روی پروژه های تجاری تجاری تمرکز کنید.

برنامه ها ممکن است به راحتی با استفاده از node.js فایل های موجود در پایگاه داده را در زمان واقعی باز، اضافه و حذف کنند. نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که تصورات رایج، node.js یک محیط زمان اجرا است تا یک محیط.

یک موتور جاوا اسکریپت در یک محیط زمان اجرا کد توسعه دهندگان را با استفاده از API های وب که می توانند به آنها دسترسی پیدا کند، می کند. این باعث می شود که سبک وزن، سازگار و ساده برای استقرار باشد.

همه ویژگی هایی که به شما در بهینه سازی و تسریع برنامه های خود کمک می کنند.

ماژول های جاوا اسکریپت موجود در کتابخانه درست Node.js ساخت برنامه های وب را آسان تر می کند.

ویژگی های Node JS چیست؟

قابلیت های زیر توسعه نرم افزار را برای توسعه دهندگان بسیار ساده می کند.

  • V8
  • نامتقارن
  • تک رشته ای
  • API یکپارچه
  • جریان های داده

V8

برای تبدیل کد جاوا اسکریپت به کد ماشین بومی و سپس اجرای آن، گوگل موتور جاوا اسکریپت متن باز V8 را برای کروم ایجاد کرد. این امکان را برای عملکرد بهتر و سریعتر در زمان اجرا می کند.

نامتقارن

سرعت بارگذاری یک وب سایت یا برنامه با استفاده از node.js بسیار بهبود یافته است. این به دلیل اثبات node.js برای حل به طور همزمان بدون انتظار برای تکمیل هر درخواست است.

 اجرای کد غیرمسدود یک پارادایم طراحی محبوب در بین توسعه دهندگان است و یکی از اصلی ترین محبوبیت آن است.

تک رشته ای

با استفاده از حلقه رویداد تک رشته ای، Node.js می تواند بدون نیاز به ایجاد رشته های دیگر مدیریت کند. این کار مرتبط با زمینه سوئیچینگ رشته را حذف می کند و مشکلات ناشی از همگام سازی نامناسب رشته را می کند، که رفع آن می تواند چالش برانگیز باشد.

API یکپارچه

Node.js از اصول شناخته شده توسعه سمت سرور استفاده می کند و آن را با یک مرورگر یا پایگاه داده سازگار با JSON برای ایجاد یک پشته توسعه جاوا اسکریپت ساده کرد.

جریان های داده

با توجه به ماژول استریم، برنامه های Node.js هرگز هیچ داده ای را بافر نمی کنند. ساخت اشیایی که جریان ارتباطی را پیاده‌سازی می‌کند به لطف ماژول استریم، یک رابط انتزاعی ساده با داده‌های جریان، است.

زمان جاوا اسکریپت به ویژه برای توسعه برنامه های اجرای شبکه داده پذیری مناسب است زیرا خروجی را به صورت تکه ساده می کند و به توسعه دهندگان Node.js قدرت ترکیب پذیری در کدشان را می دهد.

چه موارد استفاده Node JS چیست؟

Node.j معمولاً در همه برنامه‌هایی است که روزانه می‌توان استفاده کرد، زیرا در همه جا حضور دارد، که توسعه را آسان‌تر و مرور را بهبود می‌بخشد.

در اینجا چند نمونه از استفاده node.js و نحوه کمک به مصرف کنندگان برای لذت بردن از یک تجربه مرور یکپارچه ارائه شده است:

چند نمونه از استفاده Node JS چیست؟

  • برنامه های چت
  • برنامه های کاربردی جریان
  • بازی های مرورگر
  • همکاری در زمان واقعی
  • اینترنت اشیا

برنامه های چت در Node JS چیست؟

سایت‌های رسانه‌های اجتماعی امروزی که معمولاً همه از آن‌ها استفاده می‌کنند، دارای عملکردهای چت هستند.

پیام‌های متنی، صوتی یا تصویری را می‌توانم از فرستنده دریافت کنم در طول چت ارسال کرد. وقتی پیامی می‌کنید، می‌توانید از سایر مخاطبین خود و شخصی که در حال ارسال پیامک هستند، صحبت کنید.

تمام ابزارهای لازم در Node.js برای ایجاد مکالمات پویا با هر پیچیدگی موجود است. Node.js از ماژول Socket.IO برای فعال کردن ارتباط بلادرنگ، دو جهت و رویدادی بین مرورگر و سرور می کند.

علاوه بر این، Node.js یک رویداد API قدرتمند ارائه می‌کند که ساخت امیترهایی را می‌کند که به طور منظم رویدادهای نامگذاری شده را منتشر می‌کنند که کنترل‌کننده رویداد به آن گوش می‌دهند، ساده می‌کند.

این قابلیت ایجاد رویدادهای سمت سرور و اعلان‌های فشار فراگیر مورد استفاده در پیام‌های متنی و سایر برنامه‌های پویا را ساده می‌کند.

برنامه های کاربردی جریان Node JS چیست؟

اگر از تماشای فیلم‌ها یا سریال‌های تلویزیونی در نتفلیکس لذت می‌برید، این موضوع را شگفت‌زده کرد. به همین دلیل پلتفرم ویدیویی است که می تواند خدمات پخش کاملی را به شما و میلیون ها مشتری دیگر در سراسر جهان ارائه دهد.

شما فقط برنامه ای را دانلود کنید که برنامه پخش جریانی را دانلود کنید. بعداً، سرور مطالب ویدیویی را به دستگاه شما پخش می کند. شما را در نظر بگیرید که چگونه; همه اینها به دلیل وجود API Stream در node.js است.

با اجازه دادن به بخش‌هایی از کد برنامه‌های اجرایی برای ارسال به رایانه محلی، API اتصالی را حفظ می‌کند که در صورت نیاز برای دانلود سایر مؤلفه‌ها قابل استفاده است.

به همین دلیل، جریان ها برای انتقال برنامه از یک مکان به مکان های دیگر، نه داده های کش یا موقت، به یک اتصال باز نیاز دارند. عملیات بی‌درنگ و جریان Node.js با قابلیت‌های ورودی/خروجی ناهمزمان و غیرمسدود آن بسیار ساده و ساده است.

بازی های مرورگر Node JS چیست؟

بازی‌ها معمولاً در رایانه یا دستگاه‌های تلفن همراه دانلود می‌شوند و بعداً پخش می‌شوند. با این حال، برخی از بازی‌ها را می‌توان مستقیماً در مرورگر بدون دانلود برنامه بازی کرد.

Node.js برای طراحی بازی‌های تک‌نفره و چندنفره‌ای که مستقیماً در مرورگر نیازی به نصب افزونه‌های شخص ثالث کار می‌سازد، با فناوری‌هایی مانند HTML5 و Socket ترکیب شده است.

علاوه بر این، ابزارهایی به طراحان بازی می دهد که به آنها کمک کند تا پیچیدگی های بازی چند نفره را مدیریت کنند.

ابزارهای همکاری بلادرنگ Node JS چیست؟

ابزارهای همکاری بلادرنگ اسناد، برنامه ها، ویدئو، کنفرانس های صوتی و پروژه ها را به اشتراک می گذارند. فناوری‌ها عبارتند از Trello، Slack، Google Docs و بسیاری دیگر.

این امکانات برای اشتراک گذاری محتوا، بازبینی ها و پیام های مربوط به مطالب به اشتراک گذاشته شده طراحی شده اند. به لطف معماری بر رویداد و عملکرد ناهمزمان گره، کاربران می‌توانند ایجاد کنند و اطلاعات را به تیم منتقل کنند.

محیط همکاری را به سرعت به‌روزرسانی می‌کند و تضمین می‌کند که هر کاربر یکسان را نشان دهد و برنامه را ثابت کند. علاوه بر این، هشدارهای فشاری که کاربر را نسبت به تغییرات هشدار می دهد برای هر تغییری ارائه می دهد.

اینترنت اشیا Node JS چیست؟

اینترنت اشیا، که گاهی اوقات به اینترنت اشیا می رسد، یک فناوری پیشرفته است که حسگرهای هوشمند را در دستگاه ها برای پردازش و انجام درخواست یکپارچه می کند. مدیریت‌ها و جریان‌ها از دستگاه‌های IoT در میان آنها می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند و از آنجایی که ممکن است صدها مورد وجود داشته باشد.

سیستم‌های اینترنتی اشیا می‌توانند درخواست و رویداد ارسال شده توسط صدها یا حتی میلیون‌ها دستگاه در شبکه را به لطف عملکرد ناهمزمان node.js بدون کاهش سرعت یا عملکرد پردازش کنند.

پرس و جوهای متعدد و جریان داده شده از دستگاه های اینترنتی اشیا سرعت سرورهای Node.js را کاهش نمی دهد زیرا برای کارهای ناهمزمان I/O فشرده در شبکه های اینترنتی اشیا مناسب است.

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید