Twitch چیست؟/ معرفی پلتفرم توییچ📡🎮🎯

twitch

Twitch چیست؟

Twitch یک پلتفرم پخش زنده برای گیمرها است. شاید افراد غیربازی‌کننده جذابیت تماشای بازی‌های ویدیویی دیگر را نبینند، اما با ۱۵ میلیون کاربر روزانه ، بسیار محبوب است.

تمرکز اصلی   Twitch روی بازی های ویدیویی است. کاربران می‌توانند بازی‌های دیگر افراد را تماشا کنند، با سایر بینندگان تعامل داشته باشند یا گیم‌پلی خود را به صورت زنده به دنیا پخش کنند.

 بازی‌های مختلف زیادی پخش می‌شوند که عناوین محبوبی مانند Fortnite، Teamfight Tactics، League of Legends و Grand Theft Auto V (GTA V) جزو پربیننده‌ترین‌ها هستند.

پخش‌کننده‌ها همچنین پتانسیل کسب درآمد از طریق اشتراک و مشارکت توییچ را دارند. بزرگترین ستاره این پلتفرم، نینجا، بیش از 11 میلیون دنبال کننده دارد و طبق گزارش ها، ماهیانه بیش از 500000 دلار درآمد دارد.

 

چرا اینقدر محبوب است؟

بازی در میان کودکان و نوجوانان ایرلندی بسیار محبوب است و پلتفرم Twitch به کاربران این امکان را می دهد تا در مورد عناوین جدید اطلاعات کسب کنند، نکاتی در مورد نحوه بازی کردن، تعامل با سایر گیمرها و دنبال کردن شخصیت های بازی دریافت کنند.

 مانند طرفداران ورزش که ستاره فوتبال یا تنیس مورد علاقه خود را تماشا می کنند، بینندگان Twitch بازیکنان مورد علاقه خود را دنبال می کنند.

در حالی که بازی اکثر محتوای توییچ را تشکیل می‌دهد، این پلتفرم همچنین میزبان اجرای موسیقی، نمایش آشپزی، آموزش‌های مربوط به هنر و صنایع دستی، و یک بخش IRL در زندگی واقعی است که در آن افراد جنبه‌های زندگی خود را به صورت زنده پخش می‌کنند.

چگونه کار می کند؟

راه‌های مختلفی برای تماشای Twitch وجود دارد، از جمله وب‌سایت رسمی، و همچنین در برنامه‌های تلفن همراه و کنسول‌های بازی. کاربران همچنین می‌توانند با تجهیزاتی مانند وب‌کم و میکروفون، پخش زنده خود را تنظیم کنند.

صفحه اصلی Twitch بازی‌های مختلف موجود را نشان می‌دهد که معمولاً محبوب‌ترین بازی‌های کاربر یا پرطرفدار هستند، و سپس کاربر انتخاب می‌کند که چه جریانی از یک بازی خاص را تماشا کند.

پخش زنده شامل چه مواردی است؟

بازی، تفسیر و چت روم در Twitch زنده هستند و می‌توانند تا حد زیادی بدون سانسور باشند. برخی از کانال‌های پخش محبوب‌تر ممکن است از گردانندگان خودکار و انسانی برای ایمن و دوستانه نگه داشتن چت استفاده کنند. با این حال، زبان و بحث توهین آمیز در بسیاری از جریان های موجود در توییچ رایج است.

چت روم ها و پیام های مستقیم

هر جریان دارای یک چت روم است که در آن کاربران می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. اگرچه امکان مشاهده مکالمات وجود دارد، اما کاربران برای شرکت در چت باید وارد سیستم شوند.

تنظیمات Twitch همچنین به کاربران اجازه می دهد تا عملکرد چت را “پنهان” کنند.

کاربران می توانند با استفاده از ویژگی “” Whisper نسخه Twitch پیام خصوصی یا مستقیم – به طور خصوصی با یکدیگر صحبت کنند. تنظیمات حریم خصوصی در توییچ وجود دارد که به شما امکان می دهد پیام های خصوصی یا Whispers را که از طرف افراد غریبه برای شما ارسال می شود مسدود کنید.

برای فعال کردن این ویژگی به گزینه “امنیت و حریم خصوصی” در بخش “تنظیمات” بروید.

تنظیمات پخش زنده

والدین باید توجه داشته باشند که کاربران همچنین می توانند محتوای خود را در Twitch پخش کنند.

هنگام تنظیم یک پخش زنده، کاربران می توانند تنظیماتی را برای فیلتر کردن یا تعدیل زبانی که در چت روم استفاده می شود انجام دهند.

 این را می توان از طریق “تنظیمات” در حساب کاربر قابل دسترسی است.

هدف Twitch چه محدوده سنی است؟

حداقل سن شرط لازم برای استفاده از   Twitch 13سال است و کاربران بین 13 تا 18 سال فقط می توانند از این پلتفرم تحت نظارت والدین یا قیم قانونی استفاده کنند که با شرایط خدمات خود موافقت می کند.

در ایرلند، سن دیجیتال رضایت ۱۶ سال است، به این معنی که سازمان‌ها و سرویس‌های آنلاین قبل از جمع‌آوری یا استفاده از داده‌های افراد زیر آن سن، باید رضایت والدین را دریافت کنند.

آیا هزینه هایی وجود دارد؟

Twitch یک سرویس رایگان برای دسترسی است، و هزینه‌ها تنها زمانی می‌تواند متحمل شود که یک کارت نقدی/اعتباری یا کارت هدیه با حساب مرتبط باشد.

عنصر پولی Twitch به کاربران امکان دسترسی به ویژگی‌های اضافی را می‌دهد و همچنین وسیله‌ای برای پشتیبانی مستقیم از استریمر است.

توییچ همچنین از یک ارز مجازی به نام «بیت» استفاده می کند. کاربران می‌توانند بیت‌هایی را خریداری کنند که از آنها برای Cheer برای استریمر استفاده می‌شود. “شوق” راهی برای جشن گرفتن و حمایت از یک پخش کننده است.

خطرات توییچ چیست؟

ماهیت پخش زنده این است که محتوا بدون سانسور و غیرقابل پیش بینی است. توییچ دستورالعمل‌های جامعه‌ای برای مبارزه با سخنان مشوق عداوت و آزار، محتوای جنسی و آزار و اذیت دارد، اما زبان و تصاویری که ممکن است برای کودکان نامناسب باشد در بسیاری از پخش‌های زنده توییچ رایج است.

در حالی که فیلترهای کنترل چت برای پخش کننده وجود دارد، این کنترل ها برای شخصی که محتوا را مشاهده می کند در دسترس نیست.

در نتیجه، برخی از پخش‌های زنده ممکن است به شدت تعدیل شوند، در حالی که برخی دیگر اینطور نیستند.

طیف وسیعی از بازی‌ها برای مشاهده از طریق این پلتفرم در دسترس هستند، با این حال بسیاری از آنها دارای رتبه 18+ هستند و حاوی محتوای خشونت‌آمیز و گرافیکی هستند.

ماهیت تعاملی Twitch بخش بزرگی از جذابیت آن  است. با این حال ، اتاق گفتگو و ویژگی‌های پیام‌رسانی مستقیم به این معنی است که کودکان می‌توانند به طور بالقوه در معرض محتوای نامناسب یا تماس ناخواسته قرار بگیرند.

شایان ذکر است که در حالی که کاربران می توانند پخش زنده را در Twitch تماشا کنند، این سرویس همچنین به کاربران اجازه می دهد تا پخش خود را تنظیم کنند. 

Twitch یک سرویس رایگان برای دسترسی است، اما اگر یک کارت بدهی/اعتباری به یک حساب کاربری مرتبط باشد، هزینه‌ها می‌تواند افزایش یابد. کاربران می توانند برای دنبال کردن استریمرهای مورد علاقه خود، حذف تبلیغات، یا دسترسی به مجموعه گسترده ای از احساسات، اشتراک خریداری کنند.

این سایت حاوی تبلیغاتی است که اغلب برای بازی های بزرگسالان یا فیلم هایی است که ممکن است برای کودکان مناسب نباشد.

توصیه ای برای والدین

ما به همه والدین و سرپرستان توصیه می کنیم قبل از توافق با هر پلتفرم یا سایت رسانه اجتماعی مورد علاقه فرزندتان آشنا شوند.

با جریان هایی که فرزندتان در حال تماشای آن است و نحوه عملکرد پلت فرم آشنا شوید. این به شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا محتوا برای سن کودک شما مناسب است یا خیر.

 شرایط سرویس Twitch بیان می کند که کاربران زیر 18 سال باید تحت نظارت والدین یا قیم از این پلتفرم استفاده کنند.

با فرزندتان در مورد آنچه در Twitch دوست دارد، پخش‌کننده‌هایی که دنبال می‌کنند، صحبت کنید و با استفاده از پلتفرم درگیر شوید. اطمینان حاصل کنید که فرزندتان می داند که اگر از چیزی که در اینترنت می بیند ناراحت شود، می تواند به سراغ شما بیاید.

در مورد موضوع حریم خصوصی ، محتوای نامناسب و به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی به صورت آنلاین بحث کنید.

تنظیمات امنیت و حریم خصوصی را درک کنید. تنظیمات حریم خصوصی Twitch به کاربران این امکان را می‌دهد که پیام‌های مستقیم یا Whispers را از غریبه‌ها مسدود کنند، چت روم را مخفی کنند، و در صورت تنظیم پخش زنده، زبان مورد استفاده در چت روم را تعدیل کنند.

فرزندتان را تشویق کنید که به طور انتقادی درباره محتوایی که می بیند فکر کند تا تبلیغات آنلاین و اینفلوئنسر مارکتینگ را تشخیص دهد.

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید