logo
جستجو کردن

Swift چیست؟

swift

سوئیفت یک زبان ساده و مختصر است که به سرعت در حال رشد و محبوبیت است. در ابتدا فقط برای توسعه iOS بومی توسعه داده شد، برنامه نویسان همچنین از Swift برای نوشتن کد ایمن، مختصر و آسان برای سیستم عامل هایی مانند ویندوز و لینوکس استفاده می کنند.

اپل سوئیفت، یک زبان برنامه نویسی متن باز را به عنوان جایگزینی برای همه زبان های مبتنی بر C از جمله C و C Objective و ++C ایجاد کرد. این زبان در سال 2014 ایجاد شد و به عنوان یک پروژه منبع باز در سال 2015 برای عموم منتشر شد. Swift.org.

Swift در مدت زمان کوتاه خود به عنوان یک زبان برنامه نویسی، به بیستمین زبان برنامه نویسی پرکاربرد در سراسر جهان و چهاردهمین زبان محبوب برنامه نویسان رسیده است.

برنامه نویسی در سوئیفت در مقایسه با زبان های قدیمی تر مانند Objective-C، ایمن، سریع و نسبتا آسان برای استفاده است. چگونه دیگر برای برنامه نویسی در سوئیفت، ماهیت بصری زبان و جامعه فشرده ساخته شده حول زبان است.

برنامه نویسی در سوئیفت نسبت به سایر زبان ها در دسترس است و ابزارهای بیشتری برای یافتن زبان پیدا می کند.

ویژگی های سوئیفت

به طور کلی، سوئیفت به خاطر ایمن و شهودی شناخته شده است، اما گاهی اوقات می توان برای برخی از برنامه های نویسان محدود کننده باشد. برای کمک به برنامه نویسی سویفت، این ویژگی های برتر را در نظر بگیرید.

مرجع شمارش خودکار (ARC)

تعیین می کند کدام نمونه ها دیگر استفاده نمی شوند و به طور خودکار از شر آنها خلاص می شوند.

بسته شدن با نشانگرهای تابع

نشانگرهای تابع آدرس یک تابع خاص هستند و در مقابل داده ها به کد اشاره می کنند. هنگام از نشانگر تابع، به جای نوشتن کد، با فراخوانی تابع رفتار، ویژگی را نشان می دهید. بسته ها حاوی این نشانگرهای تابع هستند.

 توابع در Swift به این معنی است که بسته ها با نشانگرهای تابع یکپارچه می شوند و بنابراین می توانم توابع محصور در بسته شدن بسته شود.

تاپل ها و مقداری بازگشتی

در سوئیفت، می‌توان مقداری را از یک تابع برید و تنها یک مقدار را برگردانید. سایر زبان های C به شما امکان می دهد مقداری را با استفاده از اشاره گرها، ساختارها یا آرایه ها برگردانید.

اما سوئیفت به شما امکان می دهد مقداری را از توابع با استفاده از تاپل ها برگردانید که به عنوان یک موجودیت از یک تابع برگردانده می شوند. تاپل ها مجموعه غیرقابل تغییر یا ثابتی از عناصر هستند که به ترتیب مرتب شده اند.

ژنریک ها

ژنریک ها با فعال کردن انواع به عنوان نشانه ها به یافتن خطاها در کد کمک می کنند. Generics در Swift به کاربران اجازه می دهد تا توابع و انواع بنویسند که قابل استفاده مجدد هستند و می توانند با هر نوع رابطه با الزاماتی که شما تعریف می کنید کار کنند.

الگوهای برنامه نویسی تابعی

این تابع یک آرایه را می گیرد و به طور مکرر یک مقدار را محاسبه می کند و الگویی ایجاد می کند که به کدی که برای آن عمل فراخوانده شده است برگردانده می شود.

مدیریت خطای قدرتمند داخلی

وقتی خطا می‌دهد چه اتفاقی می‌افتد، برای مثال وقتی رمز شخصی اشتباهی را برای ورود وارد می‌کند، بررسی کنید. چهار راه برای رفع خطاها در سوئیفت وجود دارد: پرتاب کردن، گرفتن، انتشار و دستکاری خطاهای قابل بازیابی در زمان اجرا.

جریان کنترل پیشرفته با کلمات کلیدی do، guard، defer و تکرار

برای کنترل جریان نحوه اجرای یک برنامه، سوئیفت از دستورات جریان کنترل استفاده می کند. چند نوع مختلف از دستورات جریان کنترل وجود دارد که شامل دستورات انتقال کنترل، دستورات حلقه و دستورات شاخه می شود.

 می‌توانید با دستور انجام Swift به ویژگی‌های پیشرفته‌تر جریان دسترسی دسترسی پیدا کنید تا محدوده را معرفی کنید، برای مدیریت خطاها جلوگیری کنید، دستورات را به‌ویق بیندازید تا پاکسازی را انجام دهید، و تکرار کنید تا بسته به شرایط، یک بلوک کد را تکرار کنید. یک بار اجرا شود.

swift4

مزایای برنامه نویسی سوئیفت

سوئیفت به گونه ای طراحی شده است که جایگزین ایمن و با استفاده آسان برای Objective-C با ثبت تر باشد. در نتیجه، برنامه نویسی در سوئیفت کاربران زیادی دارد:

ایمنی

سوئیفت به‌طور خاص برای ایمن‌تر بودن نسبت به زبان‌های مبتنی بر کلاس C طراحی شده است، کل کدهای نامنم را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه حذف می‌کنیم و می‌توانیم کد «پاک‌تر» را با خرابی‌های زمان اجرا کمتر فراهم کنیم.

با Swift، تغییرات قبل از استفاده از مقدار اولیه می شوند، آرایه ها و اعداد صحیح برای سرریز بررسی می شوند و حافظه به طور خودکار مدیریت می شوند. شود. توسعه دهندگان همچنین می توانند به آسانی کدهای خطای خود را مشاهده کنند و زمان صرف شده را برای رفع اشکالات کاهش و خطر کدهای کیفیت پایین را از بین ببرند.

سرعت

اپل ادعا می کند که الگوریتم های جستجو تا 2.6 برابر سریعتر از Objective-C و تا 8.4 برابر سریعتر از Python 2.7 [ 3 ] تکمیل می شوند. سوئی LLVM به عنوان گزینه از کامپایلر خود استفاده می کند که زبان اسمبلی را به کد ماشین ترجمه کرده و آن را بهینه می کند.

این معنی است که شما از کدهای کمتری نسبت به Objective-C استفاده می کنید و توسعه را سریعتر می کنید. به عنوان مثال، استفاده از Swift در پشت و جلوی یک برنامه، امکان اشتراک گذاری کد و استفاده مجدد، سرعت بخشیدن به روند توسعه و کاهش تلاش های توسعه را فراهم می کند.

کراس پلتفرم

از سوئیفت منبع باز در پلتفرم های اصلی مانند ویندوز و لینوکس استفاده کنید. این زبان را برای توسعه دهندگان موبایل ایده آل می کند. در حالی که Swift در سایر پلتفرم ها اجرا می شود، به خاطر داشته باشید که به برنامه های چند پلتفرمی مانند Sublime Text یا Atom نیاز دارید.

شهودی

Swift یک زبان برنامه نویسی است که به گونه ای فوق العاده کاربرپسند ساخته شده است. از نحو مختصر گرفته شده تا نوع استنباط شده، کد ساده تر می شود.

در دسترس

سوئیفت یک زبان برنامه نویسی رایگان و در دسترس است. به‌عنوان یک منبع باز، ابزارهای شخص ثالث، کمک در صورت نیاز و آگاهی از کاربران همفکر برای کمک به Swift پیدا کردن.

قابلیت همکاری Objective-C

یک برنامه کاملاً جدید با Swift ایجاد کنید یا برای پیاده سازی ویژگی ها و عملکردهای جدید در برنامه خود، از کد سوئیفت استفاده کنید. کد سوئیفت در کنار فایل‌های Objective-C در همان پروژه، با دسترسی کامل به Objective-C API شما، وجود دارد که از آن به راحتی می‌کند.

معایب سوئیفت

در حالی که برنامه نویسی در سوئیفت بسیاری دارد، معایبی نیز وجود دارد که باید در نظر داشته باشد.

جامعه کوچکتر

با وجود محبوبیت آن، تنها 5 درصد از توسعه دهندگان از Swift استفاده می کنند [ 4 ]. تعداد زیادی وجود دارد که باور کنیم این جامعه فقط از نظر اندازه و دانش رشد خواهد کرد، اما در این میان، هنگام برنامه‌نویسی در سوئیفت باید به آن توجه کرد.

درک نادرست به عنوان “فقط زبان اپل”

همچنین به نظر می‌رسد که سوئیفت به‌عنوان یک زبان iOS/Apple/Mac به دلیل جامعه کوچکتر و ویژگی‌هایی است که برای استفاده از برنامه‌های کاربردی طراحی شده‌اند، به نظر می‌رسد.

این نادرست می‌تواند به این دلیل باشد که سوئیفت یک زبان کامپایل‌شده و نه فنی است که چرا تعداد برنامه‌نویسان برای عبور کامل از سویی از کمی اشتباه دارند. در نتیجه، این زبان هنوز به طور خاص در جامعه توسعه دهندگان پذیرفته نشده است.

زبان جدیدتر

سوئیفت ممکن است به اندازه زبان‌های قدیمی‌تر توسعه یافته و یا پشتیبانی از زبان بیاورد باشد که به منابع اضافی نیاز دارد. برای بسیاری از برنامه نویسان کهنه کار که ممکن است به زبان های برنامه نویسی معتبرتری مانند Objective-C استفاده کنند، مقداری منحنی وجود دارد.

این عیب همچنین با نسخه‌های قدیمی‌تر را به چالش‌برانگیزتر می‌کند زیرا سوئیفت فقط از iOS 7 و macOS 10.9 یا بالاترین پشتیبانی می‌کند.

یک زبان بازتابنده نیست

از آنجایی که سوئیفت یک زبان تایپ شده است، می‌توان یک شی را به دست آورد و خود آن را توصیف کرد، اما نمی‌تواند آن را از درون دستکاری کند. سوئیفت برای جبران این ریزش عملکردی شبیه سازی دارد، اما از برنامه نویسان استدلال می کنند که این یکسان نیست.

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید