دیزاین موج
موجی برای تغییر

 پایتون چیست؟/زبان برنامه نویسی Python💻🕸👨‍💻

  پایتون چیست؟/زبان برنامه نویسی Python💻🕸👨‍💻

پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی رایج است که می تواند در هر سیستم عامل کامپیوتری مدرن استفاده شود. می توان از آن برای پردازش متن، اعداد، تصاویر، داده های علمی و تقریباً هر چیز دیگری که ممکن است بتوانید در رایانه ذخیره کنید استفاده کنید. هر روز در عملیات موتور جستجوی گوگل، وب سایت اشتراک ویدئو یوتیوب، ناسا و بورس نیویورک استفاده می شود. اینها تنها تعدادی از مکان‌هایی هستند که Python در موفقیت سازمان‌های تجاری، دولتی و غیرانتفاعی نقش کلیدی دارد.

Python یک زبان تفسیری است . این بدان معنی است که قبل از اجرای برنامه به کد قابل خواندن توسط کامپیوتر تبدیل نمی شود، بلکه به صورت مداوم است. در گذشته این نوع زبان را زبان پایان نامه می نامیدند که نشان می دهد استفاده از آن برای کارهای بی اهمیت بوده است. با این حال، زبان های برنامه نویسی مانند پایتون مجبور به تغییر نام آن شدند. به طور فزاینده ای، برنامه های بزرگ تقریباً منحصراً در پایتون نوشته می شوند.

برخی از راه هایی که می توانید Python را اعمال کنید عبارتند از:

  • برنامه نویسی CGI برای برنامه های کاربردی وب
  • ساخت یک RSS Reader
  • خواندن و نوشتن در MySQL
  • خواندن و نوشتن در PostgreSQL
  • ایجاد تقویم در HTML
  • کار با فایل ها

منشا پایتون چیست؟

زبان برنامه نویسی ABC که توسط تیمی از آمستردام که ون راسوم نیز عضوی از آن بود توسعه داده شد، همراه با ABC و ALGOL منبع اصلی الهام برای Python بود. این نام، همانطور که بسیاری فکر می کنند، به ماری به همین نام اشاره نمی کند. ون روسوم این زبان را به عنوان ادای احترام به گروه کمدی بریتانیایی مونتی پایتون، «پایتون» نامید.

لوگو شامل دو مار زرد و آبی است. از زمان انتشار اول تا کنون چندین نسخه عرضه شده است که نسخه 3 جدیدترین آنهاست. پایتون 2.7 نیز همچنان محبوب است.

مزایای پایتون چیست؟

ایده پشت آن آسان سازی خواندن کد هاست. این باعث می شود یکی از زبان های برنامه نویسی برای درک ساده تر باشد. مزیت این کار این است که کار با آن برای برنامه نویسان راحت تر است و پروژه ها می توانند سریعتر تکمیل شوند.

یکی از ویژگی های مهم آن درجه بالایی از مدولار بودن این زبان است. بسیاری از کتابخانه ها و برنامه های افزودنی پایتون را می توان به راحتی اضافه کرد و به طور همزمان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل است که Python هنوز یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی امروزی است. این زبان در استفاده بسیار متنوع است و بنابراین می توان از آن برای انواع اهداف استفاده کرد.

به عنوان مثال، می توان  آن را در انواع سیستم عامل ها از جمله ویندوز، لینوکس و macOS استفاده کرد.

python programing
زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون در چه چیز هایی استفاده می شود؟

Python در تبدیل Big Data به اطلاعات برای شرکت ها بسیار مفید است. با محبوبیت روزافزون Big Data، پایتون نقش مهمی در این امر ایفا می کند،. تا حدودی به این دلیل، تأثیر زیادی در توسعه صنایع مختلف از جمله آموزش، بهداشت و درمان و موسسات دولتی دارد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

زبان کدنویسی R

زبان کدنویسی R چیست و چرا اینقدر مهم است؟ در دنیای داده گرا امروز، خوب است که با هر چیزی که مربوط به داده است

ادامه مطلب »

زبان برنامه نویسیGO

زبان برنامه نویسی Go یا Golang چیست؟ زبان برنامه نویسیGO که به آن Golang نیز گفته می شود، یک زبان برنامه نویسی متن باز است

ادامه مطلب »

زبان برنامه نویسی C++

مقدمه ای بر زبان برنامه نویسی C++ C++ یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که به عنوان پیشرفت زبان C برای گنجاندن پارادایم شی

ادامه مطلب »

طراحی وب / لوازم و نکات

عناصر طراحی وب سایت طراحی وب متشکل از بسیاری مهارتهای مختلف در تولید و نگهداری وب سایت ها می باشد. طراحی رابط؛ تالیف، از جمله

ادامه مطلب »

گوگل کروم چیست؟

معرفی گوگل کروم؟ گوگل کروم چیست؟ گوگل کروم یک مرورگر وب رایگان طراحی شده توسط گوگل است که برای مشاهده وب سایت های اینترنتی استفاده

ادامه مطلب »

با ما در ارتباط باشید