logo
جستجو کردن

پروکسی🔐⛓📡

proxy
پروکسی چیست؟

 

تعریف سرور پروکسی

سرور proxy یک سیستم و یا روتر است که یک دروازه میان کاربران و اینترنت مهیا می کند. بنابراین، به جلوگیری از ورود مهاجمان سایبری به یک شبکه خصوصی کمک می کند.

چگونه از پروکسی استفاده کنیم؟

 برخی از افراد از پروکسی ها برای مقاصد شخصی استفاده می کنند، مثلاً هنگام تماشای آنلاین فیلم، مکان خود را پنهان می کنند. با این حال، برای یک شرکت، آنها می توانند برای انجام چندین کار کلیدی مانند:

  • بهبود امنیت
  • فعالیت اینترنتی کارکنان را از افرادی که سعی در جاسوسی آنها دارند، ایمن کنید
  • برای جلوگیری از خرابی ترافیک اینترنت را متعادل کنید
  • کنترل وب سایت های کارکنان و کارکنان دسترسی در دفتر
  • با ذخیره کردن فایل‌ها یا فشرده‌سازی ترافیک ورودی، پهنای باند را ذخیره کنید

پروکسی چگونه کار می کند

از آنجایی که یک سرور proxy آدرس IP مخصوص به خود را دارد، به عنوان یک رابط بین رایانه و اینترنت عمل می کند. رایانه شما این آدرس را می‌داند و وقتی درخواستی را در اینترنت ارسال می‌کنید، به پروکسی هدایت می‌شود، که سپس پاسخ را از سرور وب دریافت می‌کند و داده‌ها را از صفحه به مرورگر رایانه شما، مانند کروم، سافاری، فایرفاکس، ارسال می‌کند.

نحوه دریافت پروکسی

نسخه های سخت افزار و نرم افزار آن وجود دارد. اتصالات سخت افزاری بین شبکه شما و اینترنت قرار دارند، جایی که داده ها را از وب دریافت، ارسال و ارسال می کنند. پراکسی های نرم افزار معمولا توسط یک ارائه دهنده میزبانی می شوند یا در فضای ابری ساکن هستند. شما برنامه ای را دانلود و بر روی رایانه خود نصب می کنید که تعامل با پروکسی را تسهیل می کند.

اغلب، پروکسی نرم افزار را می توان با هزینه ماهانه دریافت کرد. گاهی اوقات، آنها رایگان هستند. نسخه‌های رایگان معمولاً آدرس‌های کمتری را به کاربران ارائه می‌دهند و ممکن است فقط تعداد کمی از دستگاه‌ها را پوشش دهند، در حالی که پراکسی‌های پولی می‌توانند خواسته‌های یک تجارت با دستگاه‌های زیادی را برآورده کنند.

سرور چگونه تنظیم می شود؟

برای شروع کار با یک سرور پراکسی، باید آن را در رایانه، دستگاه یا شبکه خود پیکربندی کنید. هر سیستم عامل مراحل راه اندازی خاص خود را دارد، بنابراین مراحل مورد نیاز برای رایانه یا شبکه خود را بررسی کنید.

با این حال، در بیشتر موارد، تنظیمات به معنای استفاده از یک اسکریپت پیکربندی خودکار است. اگر می خواهید این کار را به صورت دستی انجام دهید، گزینه هایی برای وارد کردن آدرس IP و پورت مناسب وجود دارد.

مزایای یک سرور پروکسی

پروکسی ها دارای چندین مزیت هستند که می تواند به کسب و کار شما مزیت بدهد:

  • امنیت پیشرفته : می تواند مانند یک فایروال بین سیستم شما و اینترنت عمل کند. بدون آنها، هکرها به راحتی به آدرس IP شما دسترسی دارند که می توانند از آن برای نفوذ به رایانه یا شبکه شما استفاده کنند.
  • مرور خصوصی، تماشا، گوش دادن و خرید : از پراکسی های مختلف استفاده کنید تا به شما کمک کند از غرق شدن در تبلیغات ناخواسته یا مجموعه ای از داده های خاص IP جلوگیری کنید.
  • دسترسی به محتوای خاص مکان : می توانید یک سرور proxy با آدرس مرتبط با کشور دیگری تعیین کنید. در واقع می‌توانید اینطور به نظر برسد که در آن کشور هستید و به تمام محتوای رایانه‌های موجود در آن کشور که اجازه تعامل با آن‌ها را دارند دسترسی کامل داشته باشید.
  • جلوگیری از مرور سایت‌های نامناسب یا حواس‌پرتی توسط کارمندان : می‌توانید از آن برای مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌هایی که بر خلاف اصول سازمان شما هستند استفاده کنید. همچنین، می‌توانید سایت‌هایی را که معمولاً کارمندان را از کارهای مهم منحرف می‌کنند مسدود کنید. برخی از سازمان ها سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و دیگران را مسدود می کنند تا وسوسه های اتلاف وقت را حذف کنند.

سرور پروکسی در مقابل VPN

در ظاهر، سرورهای پراکسی و شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) ممکن است قابل تعویض به نظر برسند زیرا هم درخواست‌ها و هم پاسخ‌ها را از طریق یک سرور خارجی هدایت می‌کنند. هر دو همچنین به شما امکان دسترسی به وب‌سایت‌هایی را می‌دهند که در غیر این صورت کشوری را که شما در آن قرار دارید مسدود می‌کند.

تفاوت پروکسی و vpn

از پروکسی ها در تلگرام نیز استفاده میشود.

انتخاب VPN یا Proxy

اگر برای ارسال و دریافت داده‌هایی که باید رمزگذاری شوند نیاز به دسترسی مداوم به اینترنت دارید یا اگر شرکت شما مجبور است داده‌هایی را فاش کند، باید از هکرها و جاسوس‌های شرکتی پنهان کنید، VPN  انتخاب بهتری خواهد بود.

اگر یک سازمان صرفاً نیاز دارد که به کاربران خود اجازه دهد تا به صورت ناشناس در اینترنت مرور کنند، یک سرور پروکسی ممکن است این کار را انجام دهد.

 اگر می خواهید بدانید اعضای تیم از کدام وب سایت ها استفاده می کنند یا می خواهید مطمئن شوید که آنها به سایت هایی دسترسی دارند که کاربران را از کشور شما مسدود می کنند، این راه حل بهتر است.

یک VPN برای استفاده تجاری بهتر است چون کاربر ها بر حسب معمول به انتقال امن داده در هر دو جهت نیازمندند. اطلاعات شرکت و داده های پرسنل می تواند در دستان اشتباه بسیار ارزشمند باشد و یک VPN رمزگذاری لازم را برای محافظت از آن فراهم می کند.

 برای استفاده شخصی که در آن نقض تنها شما را تحت تأثیر قرار می دهد، یک کاربر واحد، سرور پروکسی ممکن است انتخاب مناسبی باشد. همچنین می‌توانید از هر دو فناوری به طور همزمان استفاده کنید، به‌ویژه اگر می‌خواهید وب‌سایت‌هایی را که کاربران در شبکه شما بازدید می‌کنند محدود کنید و در عین حال ارتباطات آنها را رمزگذاری کنید.

سوالات متداول

یک پروکسی سرور چیست؟

سرور proxy یک سیستم یا روتر است که یک دروازه میان کاربران و اینترنت مهیا می کند. بنابراین، به جلوگیری از ورود مهاجمان سایبری به یک شبکه خصوصی کمک می کند.

پروکسی سرور چگونه کار می کند؟

از آنجایی که یک سرور پروکسی آدرس IP مخصوص به خود را دارد، به عنوان یک رابط بین رایانه و اینترنت عمل می کند.

 رایانه شما این آدرس را می‌داند و وقتی درخواستی را در اینترنت ارسال می‌کنید، به پروکسی هدایت می‌شود، که سپس پاسخ را از سرور وب دریافت می‌کند و داده‌ها را از صفحه به مرورگر رایانه شما، مانند کروم، سافاری، فایرفاکس، ارسال می‌کند.

سرور پروکسی در مقابل VPN؟

در ظاهر، سرورهای پراکسی و شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) ممکن است قابل تعویض به نظر برسند زیرا هم درخواست‌ها و هم پاسخ‌ها را از طریق یک سرور خارجی هدایت می‌کنند. هر دو همچنین به شما امکان دسترسی به وب‌سایت‌هایی را می‌دهند که در غیر این صورت کشوری را که شما در آن قرار دارید مسدود می‌کند.

مزایای سرور پروکسی چیست؟

مزایای یک سرور پراکسی شامل افزایش امنیت، مرور خصوصی، تماشا و گوش دادن، دسترسی به محتوای خاص مکان، و جلوگیری از مرور سایت‌های نامناسب یا حواس‌پرتی توسط کارمندان است.

 

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید