ناسا🌏🚀🛰

ناسا چیست؟

لوگوی ناسا در قسمت بیرونی ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه در مرکز فضایی کندی در فلوریدا، جایی که فضاپیماها برای پرتاب آماده شده اند، نقاشی شده است.

Nasa مخفف National Aeronautics and Space Administration است. یک سازمان دولتی ایالات متحده است که مسئولیت علم و فناوری مربوط به هوا و فضا را بر عهده دارد. عصر فضا در سال 1957 با پرتاب ماهواره شوروی اسپوتنیک آغاز شد.

ناسا در 1 اکتبر 1958 برای تجارت افتتاح شد. این آژانس برای نظارت بر اکتشافات فضایی و تحقیقات هوانوردی ایالات متحده ایجاد شد و مدیر آن توسط رئیس جمهور معرفی می شود و با رأی گیری در سنا تأیید می شود.

 Nasa چه می کند؟

 • فضانوردان در مدار تحقیقات علمی انجام می دهند.
 • ماهواره ها به دانشمندان کمک می کنند تا بیشتر در مورد زمین بیاموزند.
 • کاوشگرهای فضایی منظومه شمسی و فراتر از آن را مطالعه می کنند.
 • تحولات جدید باعث بهبود سفر هوایی و سایر جنبه های پرواز می شود.
 • در حال آغاز یک برنامه جدید برای فرستادن انسان به کاوش ماه و مریخ است.
 • آنچه را که می آموزد به اشتراک می گذارد تا اطلاعات آن بتواند زندگی را برای مردم در سراسر جهان بهتر کند. به عنوان مثال، شرکت ها می توانند از آن اکتشافات برای ایجاد محصولات جدید استفاده کنند.
 • به معلمان کمک می کند تا دانش آموزانی را آماده کنند که مهندسان، دانشمندان، فضانوردان و سایر کارکنان ناسا در آینده خواهند بود. آنها ماجراجویانی خواهند بود که به کاوش در منظومه شمسی و کیهان ادامه خواهند داد.
 • سنت سرمایه گذاری در برنامه ها و فعالیت هایی دارد که دانش آموزان، مربیان، خانواده ها و جوامع را در هیجان و کشف اکتشاف الهام می بخشد.
 • آموزش هایی را برای کمک به معلمان ارائه می دهد تا راه های جدیدی برای آموزش علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات بیاموزند.
 • همچنین دانش‌آموزان را در مأموریت‌های ناسا مشارکت می‌دهد تا به آنها کمک کند تا در مورد یادگیری هیجان‌ زده شوند.
 • نقشه ایالات متحده با مراکز و امکانات ناسا نشان داده شده است.
 • دفتر مرکزی آن در واشنگتن دی سی است، اما کار ناسا در مراکز و مراکز تحقیقاتی در سراسر ایالات متحده انجام می شود.
 • ماموریت آپولو 11 اولین باری بود که انسان بر روی ماه قدم گذاشت.

ناسا چه کرده است؟

زمانی که Nasa شروع به کار کرد، برنامه ای برای پروازهای فضایی انسان آغاز کرد. برنامه های مرکوری، جمینی و آپولو به ناسا کمک کرد تا در مورد پرواز در فضا بیاموزد و منجر به فرود اولین انسان روی ماه در سال 1969 شد. در حال حاضر، Nasa فضانوردانی دارد که در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی و کار می کنند.

کاوشگرهای فضایی روباتیک Nasa از تمامی سیاره های منظومه شمسی و چندین اجرام آسمانی دیگر بازدید کرده اند. تلسکوپ‌ وسیله ای برای دانشمندان است که به نقاط دوردست فضا نگاه کنند. ماهواره ها انبوهی از داده ها را در مورد زمین فاش کرده اند که منجر به اطلاعات ارزشمندی مانند درک بهتر الگوهای آب و هوا شده است.

ناسا به توسعه و آزمایش انواع هواپیماهای پیشرفته کمک کرده است. این هواپیماها شامل هواپیماهایی هستند که رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده اند. از جمله مزایای دیگر، این آزمایشات به مهندسان کمک کرده تا حمل و نقل هوایی را بهبود بخشند. فناوری ناسا به بسیاری از موارد مورد استفاده در زندگی روزمره کمک کرده است، از آشکارسازهای دود گرفته تا آزمایش های پزشکی.

خلاصه ای کوتاه از هر کاری که ناسا انجام می دهد

در حالی که Nasa در ابتدا یک پاسخ زانو به جنگ سرد بود، اما همچنان یکی از برجسته ترین نام ها در اکتشافات فضایی است.

ناسا امروز مسئول بسیاری از چیزها است. یکی از معروف ترین وظایف آن برنامه فضانوردی آن است. فضانوردان ناسا معمولاً برای انجام آزمایش‌های تحقیقاتی در فضا به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده می‌شوند.  در آینده ای نه چندان دور، Nasa همچنین مأموریت هایی را برنامه ریزی می کند که فضانوردان را در حال کاوش مجدد ماه و بازدید از مریخ برای اولین بار می بینند. علاوه بر فضانوردان، ناسا همچنین به رباتیک پیشرفته برای ادامه تحقیقات خود متکی است.

ماهواره ها اطلاعات ارزشمندی در مورد زمین در اختیار ناسا قرار می دهند، مدارگردها سیارات دور را کاوش می کنند و مریخ نوردها می توانند جهان های نزدیک (مانند مریخ) را ترسیم کنند.

در حالی که این ماموریت ها درک ناسا از فضای بیرونی را بیشتر می کند، کار این سازمان نیز به طور منظم در زندگی روزمره روی زمین احساس می شود. عنوان مثال، لیزیک از پروژه Nasa در دهه 1980 برای لنگر انداختن و قرار ملاقات خود با وسایل نقلیه فضایی سرچشمه گرفت.

سایر پروژه های ناسا همچنین به ایجاد کاشت حلزون، فوم حافظه و جاروهای شارژی قابل حمل (در میان بسیاری موارد دیگر) کمک کردند.

 همچنین به آماده سازی نسل های آینده از دانش آموزانی که علاقه مند به فضانوردی، مهندسان، دانشمندان و غیره  هستند، کمک می کند. (در هیجان و کشف اکتشاف). همه با هم جمع شده اند و می توان گفت که تا آنجا که می تواند درگیر فعالیت های فضایی است .

جهان‌های جدید را کاوش می‌کند، دائماً در مورد دنیای ما بیشتر می‌آموزد، و تلاش می‌کند تا دنیای فضایی را تا حد امکان برای هر کسی که علاقه‌مند است در دسترس قرار دهد.

چرا  ناسا مهم است؟

 Nasa زمانی ایجاد شد که رئیس جمهور دوایت دی. آیزنهاور آن را در 29 ژوئیه 1958 امضا کرد. کنگره ایالات متحده بررسی ایده ناسا را ​​در سال 1957، پس از پرتاب اولین ماهواره فضایی جهان، اسپوتنیک  توسط اتحاد جماهیر شوروی در آن سال ، آغاز کرده بود.

این آغازکه به عنوان “مسابقه فضایی” شناخته شد، که شامل مسابقه رقبای جنگ سرد برای تبدیل شدن به اولین ماموریت انسانی به ماه شد. ناسا برای کمک به پیروزی ایالات متحده در این مسابقه ایجاد شد.

برخی از پروژه های قابل توجه آن عبارتند از:

برنامه مریخ نورد: کنجکاوی یک مریخ نورد روباتیک مریخ را کاوش کرد تا مشخص کند آیا این سیاره می تواند از حیات پشتیبانی کند یا خیر.

تلسکوپ هابل: این تلسکوپ به دور زمین می چرخد ​​و برای مشاهده و مطالعه منظومه شمسی و ستارگان دور از ما استفاده می شود.

ایستگاه فضایی بین المللی : ناسا با برنامه های فضایی بیش از ده ها کشور دیگر در زمینه تحقیقات فضایی و نصب فناوری در ایستگاه کار می کند.

کار ناسا به شرکت ها کمک کرده است تا برخی از محصولاتی را که ما اکنون هر روز استفاده می کنیم بسازند. ناسا دوربین هایی به اندازه کافی کوچک ساخته است که می توانند در فضاپیماها استفاده شوند.

این باعث شد تا شرکت ‌های خصوصی دوربین‌هایی را بسازند که در داخل کلاه ایمنی و گوشی‌های هوشمند قرار بگیرند. سایر موارد متداول که از تحقیقات Nasa بهره مند شده اند عبارتند از اسکنرهای CAT ، کفش های ورزشی ، هدست های بی سیم و مواد غذایی خشک شده یخ زده .

تراژدی های بزرگ در تاریخ ناسا شامل انفجار شاتل فضایی چلنجر در حین پرتاب آن در سال 1986 و انفجار شاتل فضایی کلمبیا هنگام بازگشت در سال 2003 است. هر دو خدمه کشته شدند.

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید