ماینینگ⛏💰💸

ماینینگ چیست؟

ماینینگ فرآیندی است که در آن شبکه‌های کامپیوترهای تخصصی بیت کوین جدید تولید و منتشر می‌کنند و تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کنند.

ماینینگ فرآیندی است که بیت کوین و چندین ارز دیجیتال دیگر برای تولید سکه های جدید و تأیید تراکنش های جدید استفاده می کنند.

این شامل شبکه‌های گسترده و غیرمتمرکز رایانه‌ای در سراسر جهان است که زنجیره‌های بلوکی را تأیید و ایمن می‌کنند – دفترهای مجازی که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را مستند می‌کنند.

در ازای مشارکت در قدرت پردازش خود، رایانه‌های موجود در شبکه با سکه‌های جدید پاداش می‌گیرند.

استخراج بیت کوین سیستمی را که بر تراکنش ها نظارت می کند و بیت کوین های جدید ایجاد می کند، قدرت می دهد.

هزینه بالای استخراج بیت کوین آن را برای بسیاری از افراد غیر عملی می کند.

استخراج بیت کوین سیستمی را که بر تراکنش ها نظارت می کند و بیت کوین های جدید ایجاد می کند، قدرت می دهد

استخراج بیت کوین شامل تایید تراکنش ها و افزودن آنها به بلاک چین است.

به عنوان پاداش برای این کار، ماینرها بیتکوین های تازه صادر شده را دریافت می کنند.

هزینه سخت افزار و انرژی موجود می تواند سود حاصل از استخراج بیت کوین را دشوار کند.

استخراج بیت کوین بخش مهمی از فناوری زیربنایی ارز دیجیتال است که از طریق آن تراکنش ها تأیید شده و به دفتر کل دیجیتال معروف به بلاک چین اضافه می شوند.

 صاحبان و اپراتورهای سیستم های رایانه ای که شبکه غیرمتمرکز بیت کوین را تشکیل می دهند، به نام ماینرها، بیت کوین های تازه ایجاد شده را به عنوان پاداشی برای این کار دریافت می کنند.

در این فرآیند، ماینرها برای حل معادلات بسیار پیچیده ریاضی با هم رقابت می کنند. اولین کسی که آن را بفهمد، جایزه را دریافت می کند.

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است، به این معنی که ارزی است که از رمزنگاری استفاده می کند. می توان از آن برای پرداخت بدون دخالت موسسات مالی یا دولت استفاده کرد.

این ارز دیجیتال که توانسته است علاقه قابل توجهی از سوی سرمایه گذاران را به خود جلب کند، در صرافی های متعدد معامله می شود.

این ارز دیجیتال برای تایید تراکنش‌ها و افزودن آن‌ها به بلاک چین به فرآیندی به نام ماینینگ متکی است.

ماینینگ علاوه بر تایید تراکنش ها، شبکه را ایمن می کند. همچنین از هزینه مضاعف جلوگیری می کند، یعنی جایی که شخصی از همان وجوه دو بار استفاده می کند.

شبکه بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که به افراد علاقه مند اجازه می دهد تا بدون مراجعه به واسطه هایی مانند بانک ها ، تراکنش انجام دهند . در نتیجه، باید مکانیزمی وجود داشته باشد که تعیین کند کدام تراکنش ها اتفاق می افتد.

بیت کوین این مشکل را با استفاده از مکانیزم اجماع حل می کند، الگوریتمی که تعیین می کند کدام تراکنش ها در شبکه انجام می شود. به طور خاص، بیت کوین از مکانیزمی به نام اثبات کار استفاده می کند.

در اینجا مراحل اساسی درگیر در فرآیند ماینینگ آمده است:

رایانه‌های موجود در شبکه، تراکنش‌هایی را که در 10 دقیقه گذشته انجام شده‌اند، در یک بلوک جمع‌آوری می‌کنند و سپس برای حل یک مسئله پیچیده ریاضی به رقابت می‌پردازند. پاسخ، که به عنوان هش شناخته می شود ، شامل 64 کاراکتر است.

ماینر یا استخر ماینینگ که معادله را قبل از دیگران حل می کند، نتیجه را با سیستم های دیگر در شبکه گسترده تر به اشتراک می گذارد. اگر بقیه تأیید کنند که راه حل معتبر است، بلاک به بلاک چین اضافه می شود.

سپس ماینر برنده چیزی به نام پاداش ماینیگ دریافت می کند که در حال حاضر 6.25 بیت کوین است.

این انگیزه که در ابتدا 50 بیت کوین بود، در طی رویدادهایی که به آن هاوینگ می گویند، هر چهار سال یک بار 50 درصد کاهش می یابد. بیت کوین در سال های 2012، 2016 و 2020  این رویدادهای نصف شدن را تجربه کرده است.

مسابقه برای حل این معماهای رمزنگاری که به طور فزاینده دشوارتر می شود، به انرژی قابل توجهی نیاز دارد. اما این هزینه عمدی است، زیرا بیت کوین های ایجاد شده می تواند بسیار سودآور باشد.

توجه: مکانیسم اثبات کار بیت کوین بخش کلیدی ایمن نگه داشتن تراکنش ها با استفاده از ارز دیجیتال است.

آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟

استخراج بیت کوین می تواند سودآور باشد، اما چندین متغیر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و ماینرها قطعاً می توانند با چالش هایی روبرو شوند.

نیک اسپانوس، یکی از بنیانگذاران Zap می گوید: سودآوری استخراج بیت کوین به عوامل متعددی مانند هزینه برق، تجهیزات استخراجی که استفاده می کنید و تعداد افرادی که بیت کوین را استخراج می کنند بستگی دارد. پروتکل ، که زیرساختی را برای برنامه های غیرمتمرکز فراهم می کند.

ماینرها هر بار که یک بلاک به بلاک چین اضافه می کنند، به بیت کوین پرداخت می شود. قیمت بیت کوین بسیار نوسان است، بنابراین ارزش این انگیزه استخراج می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

به عنوان مثال، در اواخر آگوست 2022، طبق داده های Markets Insider ، قیمت بیت کوین حدود 20000 دلار بود که مشوق ماینینگ را تقریباً 125000 دلار می کرد. در ابتدای سال، نزدیک به 48000 دلار بود که پاداش استخراج را حدود 300000 دلار می کرد.

علاوه بر این، مقدار بیت کوینی که یک ماینر از تکمیل یک بلوک دریافت می کند، هر چهار سال به نصف کاهش می یابد.

علاوه بر این، استخراج ارز دیجیتال سخت‌تر می‌شود، زیرا سختی ماینینگ، معیار سختی استخراج یک بلوک، در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

از آنجایی که اثبات کار شامل سخت افزاری است که به برق زیادی نیاز دارد، هزینه های انرژی عامل اصلی سودآوری است.

 امسال، بسیاری از معدن‌کاران به ایالات متحده آمده‌اند، زیرا این کشور منابع انرژی تجدیدپذیر فراوانی دارد و برخی از ایالت‌ها از پایین‌ترین قیمت‌های انرژی بهره می‌برند.

یکی دیگر از موارد مهم در ماینینگ ، سخت افزار است. یک ASIC – یک کامپیوتر تخصصی که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود – می تواند بیش از 10000 دلار هزینه داشته باشد.

 علاوه بر این، زمانی که هزینه های انرژی گنجانده شود، استخراج یک بیت کوین بسته به سخت افزاری که برای انجام آن استفاده می شود، می تواند هزاران دلار یا ده ها هزار دلار هزینه داشته باشد.

اسپانوس می‌گوید: «برای اکثر افرادی که در ایالات متحده و اروپای غربی زندگی می‌کنند، جایی که هزینه‌های برق به ازای هر واحد بالا است، استخراج بیت کوین دشوار است، اما غیرممکن نیست

افرادی که در آسیا زندگی می‌کنند به برق بسیار ارزان‌تری دسترسی دارند. ، اما احتمال کمتری دارد که بتوانند هزینه اولیه ورود به استخراج بیت کوین را بپردازند.”

یکی دیگر از ملاحظات کلیدی این است که تولید یک بلوک به طور بالقوه ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد، بسته به سطح قدرت محاسباتی که به آن متعهد است.

برای محافظت از خطراتی مانند این، رایانه‌های فردی می‌توانند در استخرهای ماینینگ شرکت کنند، که گروه‌هایی از ماینرها هستند که با هم کار می‌کنند تا شانس حل موفقیت‌آمیز مسائل ریاضی مورد نیاز و در نتیجه استخراج بلوک‌ها را افزایش دهند.

توجه: مشوق ماینینگ یا پاداش ارائه شده برای استخراج یک بلوک، هر چهار سال یکبار 50 درصد کاهش می یابد. در حال حاضر 6.25 بیت کوین است و انتظار می رود در سال 2024 دوباره به نصف کاهش یابد.

نتیجه

استخراج بیت کوین، که شامل تایید تراکنش ها می شود، به طور بالقوه می تواند سودآور باشد. با این حال، میزان سودآوری این فعالیت به چندین متغیر از جمله هزینه های سخت افزاری، هزینه های مرتبط با انرژی و قیمت بیت کوین بستگی دارد.

برای بسیاری از افراد واقعاً امکان پذیر نیست که با استخراج بیت کوین درگیر شوند، زیرا انجام این کار می تواند شامل سرمایه گذاری هزاران یا حتی ده ها هزار دلار در یک سرمایه گذاری باشد که در آن هیچ بازده تضمینی وجود ندارد.

در عوض، سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به مشارکت در بیت‌کوین هستند ممکن است بخواهند بیت‌کوین‌ها را از صرافی، یا سهام سهام‌های استخراج رمزنگاری خریداری کنند، که به شرکت‌های استخراج عمومی معامله می‌شود.

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید