logo
جستجو کردن

فیگما

figma

فیگما چیست؟

Figma یک ابزار طراحی رابط کاربری مشارکتی مبتنی بر مرورگر است که به کاربران امکان می‌دهد با یکدیگر برای ایجاد نمونه‌های اولیه پر جنب و جوش و تعاملی کار کنند.

از زمان انتشار آن در سال 2016، Figma به یک ابزار محبوب هم در صنعت طراحی وب و هم در جوامع آنلاین تبدیل شده است. کاربران می توانند با میلیون ها کاربر در سراسر جهان همکاری کنند و قالب ها، طرح ها و ویجت ها را به اشتراک بگذارند.

 در این بررسی اجمالی، در مورد اینکه فیگما چیست، چه کاری می تواند انجام دهد، چه کسی از آن استفاده می کند و چگونه آن را یاد بگیرید تا تعیین کنید چگونه این مهارت را به جعبه ابزار حرفه ای خود اضافه کنید، بیشتر خواهید آموخت.

با فیگما چه کاری می توانید انجام دهید؟

Figma به کاربران اجازه می دهد تا در زمان واقعی برای ساخت و نمونه سازی رابط های کاربری و برنامه های کاربردی وب همکاری کنند.

  با استفاده از ابزارهای طراحی گرافیک برداری، تیم‌های طراحان می‌توانند طرح‌بندی‌های پیچیده وایرفریم برای وب‌سایت‌ها بسازند که می‌توانند اندازه آن‌ها را تغییر دهند تا برای صفحه‌های نمایش با هر اندازه مشخصی بهینه شوند.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند عناصر تعاملی مانند قابلیت‌های اسکرول و شناور را به طرح‌های خود اضافه کنند و به آن‌ها اجازه دهند مطمئن شوند که صفحات وب‌شان شبیه طرح‌های مدرن است. این به کاربران امکان می دهد نمونه های اولیه صفحات وب خود را تولید کنند که به راحتی قابل آزمایش باشند و به طراحان اجازه می دهد بازخورد سریع دریافت کنند.

فیگما حتی به کاربران اجازه می‌دهد تا مقداری کد را از طرح‌های نمونه اولیه صادر کنند تا پس از تکمیل نمونه اولیه به توسعه‌دهندگان تحویل دهند.

علاوه بر این، از آنجایی که فیگما ابزار همکاری قدرتمندی است، جامعه عظیمی از طراحان و توسعه دهندگان دائماً پلاگین ها، قالب ها و ابزارک های جدیدی را برای مصرف عمومی ایجاد می کنند.

 از طریق وب‌سایت Figma و سایر انجمن‌ها، کاربران می‌توانند طرح‌های جدید را به اشتراک بگذارند، درباره الگوها بازخورد ارائه کنند و عملکرد عناصر رابط تعاملی را بهبود بخشند.

هر روز، منابع جدید Figma بیشتر و بیشتر در حال توسعه هستند. منابعی که در حال توسعه هستند می‌توانند به کاربران کمک کنند تا منابع موجود را تغییر داده و مجدداً هدف‌گذاری کنند تا با نیازهایشان مطابقت داشته باشند.

 به لطف جامعه Figma، کاربران فقط نمی توانند با تیم خود در طراحی وب همکاری کنند. آنها می توانند با کل جامعه طراحان و توسعه دهندگان Figma در طراحی وب خود همکاری کنند.

چگونه به فیگما دسترسی پیدا می کنید؟ قیمت آن چند است؟

یکی از نکات اصلی فروش Figma این است که می‌توانید از هر مکان یا دستگاهی روی پروژه‌های خود کار کنید (یک برنامه اختصاصی دسکتاپ وجود دارد، اما برای استفاده از برنامه لازم نیست). این برنامه در وب سایت Figma قابل دسترسی است . شما فقط باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید و وارد شوید.

این برنامه دارای چندین گزینه قیمت گذاری متناسب با نیاز شما است. یک اشتراک رایگان وجود دارد که به کاربران امکان می دهد با حجم کاری پروژه محدود به نسخه تقریباً کامل برنامه دسترسی داشته باشند.

 به خاطر داشته باشید که کاربران رایگان تنها می‌توانند در هر زمان معین سه فایل طراحی مختلف را ذخیره و ذخیره کنند و با چند ویژگی محدود (مانند دسترسی محدود به تاریخچه نسخه، امنیت محدود و عملکرد کدگذاری) مواجه خواهند شد.

سطوح اشتراک اضافی برای متخصصان، سازمان ها و شرکت ها با هزینه ماهانه وجود دارد. فیگما مقایسه ای از این طرح ها را ارائه می دهد و کاربرانی که به دنبال استفاده از Figma هستند باید میزان بزرگی سازمانی که با آن کار می کنند و میزان همکاری مورد نیاز را بسنجند.

برنامه‌های فردی احتمالاً فقط به اشتراک حرفه‌ای نیاز خواهند داشت، اگرچه کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک ممکن است برنامه‌های سطح بالاتر را متناسب با نیازهایشان بیابند.

مزایای یادگیری Figma چیست؟

فیگما یکی از محبوب‌ترین ابزارهای طراحی رابط کاربری در بازار است و برای هر کسی که قصد دارد به عنوان بخشی از یک تیم طراحی وب کار کند، یک مهارت عالی برای یادگیری است.

 به عنوان یک سیستم مبتنی بر مرورگر، Figma به کاربران اجازه می دهد تا در طرح ها به صورت بلادرنگ با یکدیگر همکاری کنند و آن را به ابزاری ایده آل برای ایجاد رابط کاربری با دیگر طراحان تبدیل می کند.

 Figma به کاربران این امکان را می‌دهد که دارایی‌های گرافیکی وکتوری بسازند، قابلیت‌هایی مانند پیمایش و انیمیشن را به صفحات وب اضافه کنند و به کاربران اجازه می‌دهد تا نمونه‌های اولیه را برای نمایش به مشتریان و سرمایه‌گذاران بسازند.

یادگیری Figma به طراحان وب کمک می کند تا طرح های خود را برای مخاطبان و پلتفرم های مختلف بهینه کنند. از آنجایی که این سیستم از گرافیک برداری استفاده می کند، اندازه دارایی ها به راحتی تغییر می کند، به این معنی که کاربران می توانند آنها را روی صفحه های مختلف آزمایش کنند.

یادگیری فیگما یک راه ایده آل برای راه اندازی یک شغل آینده در طراحی وب و طراحی UI/UX است زیرا ابزاری همه کاره برای اجازه دادن به گروه های خلاق برای طراحی صفحات وب با یکدیگر است.

این طرح‌ها به راحتی به اشتراک گذاشته می‌شوند، تغییر می‌کنند و نمونه‌سازی می‌شوند، به این معنی که دست طراحان را در مکانی اختیاری برای توسعه‌دهندگان می‌گذارند تا آن طرح‌ها را به واقعیت تبدیل کنند.

مشاغل فیگما

Figma به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزارهای طراحی وب، در بسیاری از صنایع حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که حضور موثر در وب برای شرکت‌هایی در هر اندازه حیاتی است، تقریباً همه صنایع طراحان وب، طراحان UX و سایر متخصصان Figma را استخدام یا استخدام می‌کنند.

طراحان وب : طراحان وب مسئول ایجاد ظاهر و احساس بصری حضور وب شرکت یا مشتری هستند. آنها از برنامه هایی مانند Figma برای تولید نمونه اولیه صفحات وب استفاده خواهند کرد که آنها را برای کدنویسی و راه اندازی در اختیار توسعه دهندگان وب قرار می دهند. این زمینه در درجه اول با بخش طراحی گرافیکی طراحی وب، ساخت دارایی ها و رابط ها به جای برنامه نویسی صفحات وب کار می کند.

طراحان تجربه کاربری : طراحان تجربه کاربری اطمینان حاصل می کنند که رابط یک وب سایت قابل دسترسی است و تجربه کاربری مثبتی را ارائه می دهد. آنها آزمایش و تحقیقات بازار را برای مشاهده و تجزیه و تحلیل رفتار کاربر برای درک نحوه تعامل کاربران با یک صفحه وب انجام می دهند.

 آن‌ها از برنامه‌هایی مانند Figma برای ساخت دارایی‌ها و افزونه‌هایی استفاده می‌کنند که دیگر توسعه‌دهندگان وب را آسان‌تر می‌کنند تا طرح‌های خود را تا حد امکان یکپارچه و در دسترس قرار دهند.

مدیران طراحی : یکی از مهمترین مزیت های Figma این است که چگونه یکپارچه به تیم ها اجازه می دهد تا روی طرح های خود با هم کار کنند. مدیر طراحی آن یک نقش اساسی در هر پروژه طراحی وب است.

 این مدیران بر تیم‌های طراحان وب و توسعه‌دهندگان وب که پروژه را از ابتدا تا تکمیل می‌آورند، نظارت خواهند کرد. اکثر مدیران طراحی باید بدانند که چگونه طرح‌بندی‌ها را با Figma طراحی کنند و بر تیم‌های مهندسین که همان طرح‌ها را کدنویسی می‌کنند، نظارت کنند.

نتیجه

  • فیگما یک ابزار طراحی وب مبتنی بر مرورگر است که به تیم‌هایی از کاربران اجازه می‌دهد در پروژه‌ها برای ساختن نمونه‌های اولیه رابط کاربری تعاملی همکاری کنند.

کاربران می توانند متون، اشکال، رنگ ها و تصاویر را تغییر دهند و قابلیت هایی مانند شناور کردن، پیمایش یا انیمیشن را به دارایی های رابط خود اضافه کنند.

  • فیگما یک برنامه به راحتی در هر مرورگری است که به کاربران امکان می دهد از هر کجا کار کنند. این برنامه یک نسخه رایگان قوی و چندین مدل اشتراک عمیق و پولی دارد.
  • طراحان وب معمولاً از فیگما استفاده می کنند، اما طراحان تجربه کاربری، توسعه دهندگان وب و مدیران طراحی دیجیتال از دانستن نحوه استفاده از Figma سود می برند.

 

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید