logo
جستجو کردن

زبان برنامه نویسیGO

go

زبان برنامه نویسی Go یا Golang چیست؟

زبان برنامه نویسیGO که به آن Golang نیز گفته می شود، یک زبان برنامه نویسی متن باز است که گوگل توسعه داده است. توسعه دهنده نرم افزار از Go در مجموعه ای از سیستم عامل ها و برنامه ها برای توسعه برنامه های کاربردی وب، سرویس های ابری و شبکه و انواع دیگر نرم افزارها استفاده می کنند.

GO به صورت ایستا تایپ، صریح و بر اساس زبان برنامه نویسی C مدل شده است . به دلیل زمان راه‌اندازی سریع زبان، سربار زمان اجرا کم و قابل اجرا بدون ماشین مجازی (VM) زبان بسیار محبوب برای نوشتن میکروسرویس‌ها و کاربردهای دیگر است. علاوه بر این، GO برای برنامه نویسی همزمان می شود – استراتژی برای اجرای کار در یک زمان، بدون نظم یا به ترتیب جزئی.

زبان GO از بهره وری و ساده نسبی پایتون الهام گرفته شده است . از گوروتین ها یا فرآیندهای سبک وزن و مجموعه ای از بسته ها برای مدیریت وابستگی کارآمد استفاده می کند. برای حل مشکل، از جمله زمان ساخت یک، برنامه های کنترل نشده، تکرار، مشکل در نوشتن ابزارهای خودکار و توسعه بین زبانی طراحی شده است.

زبان برنامه نویسی go

GO به کاربران امکان می دهد توابع را در میان انواع دیگر کد بنویسند.

تاریخچه زبان برنامه نویسیGO

گوگل Go را ایجاد کرد تا مشکلات مهندسی نرم افزار خود را حل کند و جایگزینی برای  ++C ارائه دهد . همچنین، در آن زمان با محبوبیت بیشتر پردازنده‌های چند هسته‌ای، زبانی با سطح بهره‌وری بالاتر مورد نیاز بود.

گوگل طراحی Go را در سال 2007 آغاز کرد. توسعه دهندگان Go می خواستند یک زبان برنامه نویسی بسازند که از آن آسان تر استفاده شود، اما همچنان ویژگی های مفیدی را که در زبان های دیگر مانند C++، Python و JavaScript می توان یافت، داشت. زبان برنامه نویسیGO در سال 2009 به عنوان یک منبع پروژه باز معرفی شد که در آن اعضای انجمن می‌شوند روی ایده‌ها و کد همکاری کنند.

در طول سال‌ها، به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌های مشابه ژنریک‌ها در سال 2022 اضافه شدند. محبوبیت Go همچنان در حال افزایش است زیرا توسط شرکت‌های برجسته مانند Google، Cloudflare، Dropbox، MongoDB، Netflix، SoundCloud، Twitch و Uber استفاده می‌شود. .

زبان برنامه نویسیGO چه می کند؟

تیم های GO از ویژگی های زبان برای توسعه نرم افزار استفاده می کنند:

یک کتابخانه استاندارد برای استفاده از بسته های عرضه شده و افزودن و استفاده از قابلیت های اضافی در کد را آسان می کند.

مدیریت بسته کد امکان بسته های کد ایجاد شده توسط و بسته های کد خارجی کاربر را می کند و انتشار بسته ها را با استفاده از مجموعه کوچکی از دستورات امکان پذیر می کند.

پشتیبانی از تست شامل تست های واحد است که به موازات کد نوشته شده اجرا می شود و امکان اشکال زدایی و تضمین کیفیت را می کند.

استقلال پلتفرم از طراحی ماژولار GO استفاده می کند تا کد آن را معمولاً در هر پلتفرمی کامپایل کند.

یک مدل همزمانی بر گوروتین‌های سبک وزن است که مانند نخ‌ها رفتار می‌کنند و مکانیسم کانالی که ارتباط بین گوروتین‌ها را می‌کند. نحوه کد از الگوهای اساسی که معمولاً در زبان‌های پویا استفاده می‌شود تقلید می‌کند و ارتباط‌های ترکیبی را به ارث بری می‌دهد. این به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه هایی بنویسند که می توانند کار را انجام دهند.

گرافیک مراحل چرخه عمر برنامه نویسی را نشان می دهد.

زبان های تایپ ایستا انواع مختلف را در اوایل چرخه عمر برنامه نویسی و زمان کامپایل بررسی می کنند، در حالی که زبان هایی که به صورت پویا تایپ می شوند می توانند در زمان اجرا به گونه ای روز شوند.

در زیر برخی از ابزارهای زبان برنامه نویسیGO آمده است:

Gofmt به صورت خودکار کدها را برای خوانایی فرمت و تورفتگی می کند.

به اجرای کامپایل ها و اجرای کدها به صورت همزمان.

GO را با GitHub ادغام کنید .

Godoc مستندات بر زبان نشانه گذاری فرامتن را با توجه به ساختار کد و نظرات توسعه دهنده ایجاد می کند .

تست GO تست‌ها و معیارهای واحد را اجرا می‌کند و آزمایش کد و جمع‌آوری داده‌های عملکرد را فعال می‌کند.

Go build بسته های Go و وابستگی ها را در یک کتابخانه اجرایی کامپایل می کند.

Go vet کد منبع GO را برای اشتباهات و ساختارهای مشکوک بررسی می کند.

امکانات زبان برنامه نویسیGO

مزایای استفاده از زبان برنامه نویسیGO شامل موارد زیر است:

 • سرعت کامپایل و اجرای سریع
 • نیازی به VM ندارد.
 • قابل حمل بودن
 • همزمانی
 • اینترفیس‌ها سیستم‌های کوپل شده آزاد را فعال می‌کنند.
 • جمع آوری خودکار
 • حافظه ایمنی
 • مدیریت مستقل خطا و
 • کتابخانه های داخلی
 • لینک های GO

زبان برنامه نویسیGO معایبی دارد، مانند موارد زیر:

 • با وجود افزودن ژنریک ها، همچنان در کدهای ساده و خوانا بر روی کدهای انتزاعی و ضمنی تخصص دارد.
 • عدم ایمنی زمان اجرا
 • قوانین سختگیرانه را اجرا می کند.
 • با افزایش بار عملکرد ناسازگار است. و
 • به طور معمول شی گرا نیست .

زبان برنامه نویسیGO برای چه استفاده ای می شود؟

تیم توسعه نرم افزار از Go برای ایجاد انواع نرم افزارهای کاربردی استفاده می کنند:

 • خدمات کانتینری سرویس های کانتینری مانند Docker و Kubernetes از Go برای همزمانی و قابلیت حمل آن استفاده می‌کنند.
 • خدمات شبکه و ابر. ویژگی های همزمانی Go و اکوسیستم ابزارها و APIها، آن را برای خدمات شبکه، توابع توزیع شده و سرویس های ابری مناسب می سازند. به عنوان مثال، سرویس های ابری مانند OpenShift و Terraform از Go برای ایجاد API و وب سرورهای با کارایی بالا استفاده می کنند. شبکه لایتنینگ بیت کوین و سایر فناوری های پیچیده بلوک چین از Go استفاده می کنند.
 • خدمات وب. سرور پروتکل انتقال Hypertext که در کتابخانه استاندارد Go تعبیه شده است، آن را برای شرکت هایی مانند Netflix و Twitch برای توسعه خدمات وب و معماری سمت سرور مفید می کند.
 • ابزارهای خط فرمان شرکت‌هایی مانند Terraform و OpenShift از طریق ساده Go، زمان اجرا کوتاه، بسته‌های کد منبع باز و کتابخانه استاندارد نسبتاً برای ایجاد ارتباط‌های بزرگ فرمان استفاده می‌کنند.
 • خدمات رفاهی. برنامه‌هایGO به‌سرعت راه‌اندازی می‌شوند و به دلیل کامپایل‌پذیری کم، به راحتی قابل پخش مجدد هستند. این باعث می شود زبان برنامه نویسیGO برای ایجاد ابزارهایی مانند سرورهای دسترسی مانند Teleport خوب باشد.
 • میکروسرویس ها زمان راه‌اندازی سریع زبان Go، سربار زمان اجرا کم و اجرای بدون VM، آن را برای نوشتن میکروسرویس‌ها بسیار محبوب کرده است. شرکت هایی مانند اوبر و بی بی سی برای این منظور از آن استفاده می کنند.
 • علم داده. همزمانی و مدیریت حافظه زبان برنامه نویسیGO ، آن را به گزینه‌ای برای بررسی‌های مختلف تبدیل می‌کند تا مجموعه داده‌های بزرگ را به صورت موازی پردازش و تجزیه و تحلیل کنند. GO و کتابخانه‌های آن نیز می‌توانند در ماشین‌های توسعه مدل‌های پیش‌بینی و انجام کارهای دیگر استفاده شوند.
 • توضیحات زبان های برنامه نویسی ابری محبوب و فریم ورک ها.
 • زبان برنامه نویسیGO یکی از چندین زبان برنامه نویسی محبوب است.
جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید