حملات d-dos 🎽👩‍💻🕷

حملات d-dos  چیست؟

بیایید با بررسی دقیق حملات d-dos شروع کنیم.

 d-dos  مخفف انکار سرویس توزیع شده است اما اغلب به عنوان یک انکار سرویس ساده شناخته می شود. حملات d-dos شامل یک وب ‌سایت است که در مدت زمان کوتاهی توسط درخواست‌ها پر می‌شود و هدف آن تحت تأثیر قرار دادن سایت و از کار افتادن آن است.

 عنصر توزیع شده به این معنی است که این حملات از چندین مکان به طور همزمان انجام می شود، در مقایسه با یک DoS که فقط از یک مکان می آید.

اگر سایت شما با حملات d-dos  مواجه شود، هزاران درخواست از منابع متعدد در مدت چند دقیقه یا گاهی اوقات چند ساعت دریافت خواهید کرد. این درخواست‌ها نتیجه افزایش ناگهانی ترافیک یک وب‌سایت نیستند: آنها خودکار هستند و بسته به مقیاس حمله، از تعداد محدودی منابع ارائه می‌شوند.

ترافیک حملات d-dos    

حملات d-dos با هک کردن یکسان نیست، اگرچه این دو می توانند به هم مرتبط باشند. مجرمان سعی نمی‌کنند به فایل‌ها یا مدیر وب‌ سایت شما دسترسی پیدا کنند، بلکه به دلیل حجم درخواست‌ها باعث از کار افتادن یا آسیب‌پذیر شدن آن می‌شوند.

در برخی موارد، در صورت آسیب پذیر بودن سایت، تلاش هایی برای هک کردن سایت انجام می شود، اما در اکثر موارد، هدف صرفاً متوقف کردن کار سایت است.

ممکن است به نظر برسد که هیچ راهی برای جلوگیری از حملات d-dos  وجود ندارد: به هر حال، اگر شخصی تصمیم بگیرد که سایت شما را با درخواست‌ها پر کند، کار زیادی نمی‌توانید برای جلوگیری از آنها انجام دهید.

اما اگرچه نمی‌توانید کاری انجام دهید تا کسی که تلاش می‌کند با حملات d-dos  به سایت شما آسیب برساند، اقداماتی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که اگر در معرض حمله قرار گرفتید، سایت شما از کار نخواهد افتاد و از کار نخواهد افتاد. در برابر هک آسیب پذیر باشد.

چرا کسی سایت شما را  d-dos می کند؟

پس چرا کسی باید حملات d-dos را در سایت وردپرس شما اجرا کند؟ چه چیزی می توانند از آن به دست آورند؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک مهاجم ممکن است بخواهد سایت شما را از طریق یک حملات d-dos خارج کند. اینها شامل حملات رقبا و حملات به دلیل محتوای شما می شود.

حملات  d-dos توسط رقبا

در یک دنیای ایده‌آل، رقبای شما سعی می‌کنند با بهبود محتوا، سئو و نرخ تبدیل ، که راه قانونی برای استفاده از وب‌سایت شما برای به دست آوردن مزیت رقابتی است، به صورت آنلاین از شما پیشی بگیرند.

اما در برخی موارد، رقبا ممکن است اقدامات شدیدتری انجام دهند. یک رقیب ممکن است شخصی را استخدام کند تا حملات d-dos بر روی سایت شما اجرا کند، زیرا این امر نه تنها بر وب سایت شما تأثیر می گذارد، بلکه بر تجارت شما نیز تأثیر می گذارد.

در مدت زمانی که طول می کشد تا سایت شما دوباره کار کند، آنها کسب و کار را از شما می گیرند، به خصوص اگر در حال اجرای تبلیغات با استفاده از نام کسب و کار شما به عنوان کلمه کلیدی باشند. اگر سایت شما دوباره به سرعت راه اندازی نشود، رتبه جستجو را از دست خواهید داد و ممکن است متوجه شوید که رقبای شما اکنون بالاتر از شما در گوگل قرار دارند.

حملات  d-dos به محتوای شما

برخی از سایت‌ها به دلیل ماهیت محتوایشان در معرض حملات  d-dos هستند .

به عنوان مثال، یک سایت افشاگر ممکن است در معرض حمله قرار گیرد. سایتی که با یک موضوع بحث برانگیز سر و کار دارد (مانند دسترسی به سقط جنین یا ضد نژادپرستی) ممکن است مورد حملات افرادی قرار گیرد که با پیام آن مخالف هستند و می خواهند آن را از کار بیاندازند.

 یا ممکن است محتوای شما تجاری باشد اما همچنان حساس باشد و افرادی هستند که نمی خواهند آن را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

اگر سایت شما با موفقیت مورد حمله قرار گیرد، محتوای شما را از چرخه خارج می کند که در صورت نیاز به دسترسی به اطلاعات یا راهنمایی، می تواند مشکلاتی را برای کاربران شما ایجاد کند.

 

حملات  d-dos با انگیزه سیاسی

حملات d-dos با انگیزه سیاسی رایج تر می شوند زیرا تهدیدات سایبری به طور فزاینده ای برای ایجاد اختلال در روند سیاسی مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر وب سایت شما برای یک حزب سیاسی، نامزد یا سازمان است، یا یک هدف سیاسی خاص را پیش می برد، ممکن است در معرض حمله افرادی باشد که با سیاست شما مخالف هستند.

این بی جهت از طرف مخالفان سیاسی شما نمی آید. این احتمال بیشتر از منابع خارجی است که به دنبال ایجاد اختلال در بحث های سیاسی، مسدود کردن انواع خاصی از محتوا و استفاده از هرج و مرج برای سردرگمی و سلب حق رای مردم هستند.

اگر کمپینی را اجرا می کنید (که ممکن است به دلیل تبلیغات بیشتر شما را آسیب پذیرتر کند)، مطمئن شوید که سایت شما عملیاتی می ماند و زمانی که می توانید بر فعالیت های تبلیغاتی تمرکز کنید، زمان خود را برای مقابله با حمله تلف نکنید، بسیار مهم است.

چه چیزی می تواند وب سایت شما را در برابر حملات  d-dos آسیب پذیر کند؟

برخی از سایت ها نسبت به سایرین در برابر حملات d-dos آسیب پذیرتر هستند. اینها یا در وهله اول شما را در برابر حمله آسیب پذیرتر می کند یا در برابر اثرات بعدی آن.

  • هاست ارزان

اولین مقصر در مورد آسیب پذیری در برابر حملات d-dos ، مانند انواع حملات سایبری، هاست ارزان است .

هاست ارزان دو جنبه منفی دارد: عدم پشتیبانی و حجم مشتریان.

برای ارائه هاست بسیار ارزان، ارائه دهنده هاست تعداد زیادی مشتری خواهد داشت که همگی از یک سرور استفاده می کنند، به این معنی که اگر یکی از سایت های دیگر در آن سرور مورد حمله قرار گیرد، می تواند شما را تحت تأثیر قرار دهد.

ارائه دهندگان هاست ارزان اقدامات احتیاطی امنیتی در برابر حملات d-dos ارائه نمی دهند، در صورت وقوع حمله به شما هشدار نمی دهند، و به شما کمک نمی کنند تا سایت خود را در صورت توقف کار تعمیر کنید.

 آنها به طور منظم از سایت شما نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند و حتی اگر این کار را انجام دهند، بعید است که به شما کمک کنند تا سایت خود را بازیابی کنید: شما باید خودتان کار کنید که چگونه این کار را انجام دهید.

این به این دلیل نیست که ارائه دهندگان هاست ارزان سعی دارند شما را فریب دهند یا به این دلیل که خدماتی را که وعده داده اند ارائه نمی دهند: فقط به این دلیل است که برای ارزان کردن هاست خود، باید از پشتیبانی کوتاهی کنند.

  • عدم آمادگی

عدم آمادگی برای احتمال حملات d-dos  لزوماً از وقوع آن جلوگیری نمی کند، اما به این معنی است که اگر در معرض حمله قرار بگیرید، آنقدر متضرر نخواهید شد.

اولاً، انجام اقدامات احتیاطی در برابر حملات احتمالی، شانس سایت شما را برای آنلاین ماندن علیرغم تلاش برای حمله افزایش می‌دهد.

اما درک چگونگی توقف حملات d-dos در مسیرهای آن نیز کمک خواهد کرد. اگر سایت شما مورد حمله قرار می گیرد و در صورت آماده شدن از بین می رود، می توانید آن را بسیار سریعتر از زمانی که آماده نکرده بودید دوباره راه اندازی کنید.

آیا با مشکلات خرابی و وردپرس دارید؟

 Kinsta راه حل شماست.

نصب نرم افزار امنیتی یا استفاده از هشدارهای امنیتی ارائه شده توسط ارائه دهنده هاست به این معنی است که اگر سایت شما مورد حمله قرار گیرد به شما هشدار داده می شود و شما یا ارائه دهنده هاست شما می توانید برای محافظت از سایت خود اقدام کنید.

گرفتن نسخه پشتیبان از سایت شما به این معنی است که در صورت بروز مشکل می توانید به سرعت آن را بازیابی کنید.

و به روز نگه داشتن سایت به این معنی است که ذاتاً ایمن تر است و اگر مجبور به بازسازی آن باشید، کمتر با مشکل مواجه می شود.

  • کد نا امن یا قدیمی

به روز نگه داشتن نسخه وردپرس و همچنین تم و افزونه های شما از شما در برابر حملات d-dos  محافظت نمی کند.

اما اگر به شما حمله شود و ضعف بعدی سایت شما توسط هکرها به عنوان فرصتی برای دسترسی ناخواسته مورد استفاده قرار گیرد، اگر سایت شما به خوبی مدیریت شود، احتمال موفقیت آنها بسیار کمتر خواهد بود.

اقدامات احتیاطی شامل به روز نگه داشتن سایت و همچنین نصب پلاگین ها و تم ها از منابع معتبر است.

 دایرکتوری های قالب و افزونه وردپرس بهترین مکان برای یافتن مضامین و افزونه های رایگان هستند و توسعه دهندگان معتبر آنها را در آنجا در دسترس قرار می دهند. مراقب باشید کدهایی که ممکن است باعث ناسازگاری با هاست شما شود را  نصب نکنید و هرگز تم ها یا افزونه های نال شده را نصب نکنید .

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید