logo
جستجو کردن

انیمیشن سازی

انیمیشن یک ابزار بسیار همه کاره است ،کارآفرینان، صاحبان مشاغل و آژانس های بازاریابی ویدئویی می توانند از انیمیشن سازی برای نمایش نتایج استفاده کنند.

کلیپ های متحرک می توانند به شما کمک کنند پیام برند خود را به وضوح منتقل کنید، مهم نیست محصول یا خدمات شما چقدر پیچیده است، یک توضیح ویدیویی متحرک یا یک کلیپ انیمیشنی می تواند به انتقال پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما به مشتریان کمک کند.

متأسفانه، شرکت‌های زیادی از انیمیشن‌ها در کمپین‌های خود استفاده نمی‌کنند، و این تا حد زیادی به دلیل کمبود دانش و تصورات نادرست در مورد فرآیند انیمیشن است.

بهانه ‌هایی مانند «تولید انیمیشن‌ها بیش از حد طولانی است، انیمیشن‌ها بسیار گران هستند و درست کردن انیمیشن‌ها دشوار است.»، به کار میبرند.

به همین دلیل است که در این مقاله، مراحل انیمیشن سازی را گام به گام بررسی می کنیم ،اگر می خواهید واقعاً یاد بگیرید که برای ایجاد انیمیشن چه چیزی لازم است، باید ادامه مطلب را بخوانید!

1.      تحقیق

قبل از شروع، باید برخی از اطلاعات کلیدی در مورد پروژه ای را که روی آن کار می کنید تحقیق و درک کنید:

هدف از انیمیشن چیست؟ مخاطب کیست؟ آیا الزامات خاصی وجود دارد؟

از این مرحله برای آشنایی با پروژه انیمیشن مشتری، پرسیدن سوالات کلیدی و اطمینان از همسو بودن استفاده میکنند. اگر انیمیشن یک پروژه داخلی باشد، کار شما آسان‌تر می‌شود، اما همچنان باید این سوالات را بپرسید و مطمئن شوید که به درستی به آنها پاسخ می‌دهید.

2.      تعریف محدوده پروژه

هدف اصلی پروژه شما چیست؟ می خواهید انیمیشن چه پیامی را منتقل کند؟ جدول زمانی و ضرب الاجل چیست؟ چقدر دوست دارید هزینه کنید؟ اینها سوالات کلیدی هستند که باید بتوانید به آنها پاسخ دهید تا بتوانید دامنه پروژه را به درستی ارزیابی کنید.

کلید موفقیت در هر پروژه ای شروع با یک پایه قوی برای ساختن آن است، بدون تعریف و توضیح درست محدوده پروژه، ذینفعان، بودجه و موارد دیگر، بعداً با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

فرآیند انیمیشن

3.      طوفان فکری و فیلمنامه نویسی

پس از نهایی کردن مرحله تحقیق و تعیین محدوده پروژه، تعیین موضوع اصلی قطعه و ایجاد یک فیلمنامه متقاعد کننده در اطراف آن باید تمرکز شما باشد.

نوشتن یک اسکریپت انیمیشن مانند نوشتن یک پست وبلاگ معمولی نیست، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • کوتاهی بزرگترین متحد شماست : معمولاً انیمیشن ها کوتاه هستند. اگر در حال ایجاد یک تبلیغ هستید، اغلب کمتر از 30 ثانیه است. شما زمانی برای زبان فانتزی یا چرخش عبارات زیبا ندارید.

کوتاه بودن زمان در انیمیشن سازی بسیار مهم است.

  • وضوح بسیار مهم است : چه بخواهید برند خود را بسازید، چه می خواهید مشتریان از خدمات شما استفاده کنند، یا سعی می کنید مصرف کنندگان را برای خرید محصول خود ترغیب کنید، یک اسکریپت واضح به شما کمک می کند.

یک بیننده باید بداند که نام تجاری، خدمات یا محصول شما چیست و پیام های شما چیست. پیام‌های پیچیده دستوری در انیمیشن سازی فاجعه است.

بدون نیاز به سفت و سخت بودن و رسمی بودن : شما به یک لحن ثابت بین انیمیشن و فیلمنامه خود نیاز دارید. اگر فیلمنامه شما جدی یا رسمی باشد، انیمیشن شما نمی تواند زیبا و عجیب باشد و برعکس. عدم تطابق مشتریان را از کار خواهد انداخت.

اهمیت این مرحله را نمی توان به اندازه کافی مورد تاکید قرار داد. فیلمنامه به عنوان ستون فقرات مراحل بعدی فرآیند انیمیشن سازی عمل خواهد کرد و یک فیلمنامه ضعیف و بدون جهت هرگز منجر به یک ویدیوی انیمیشنی عالی نخواهد شد.

4.      ضبط صدا

هنگامی که یک روایت عالی با یک پیام قدرتمند ارائه کردید، وقت آن است که به صداگذاری توجه کنید. 

اکثر فیلم‌های انیمیشن با صداگذاری ساخته می‌شوند،چه به صورت دیالوگ بین شخصیت‌ها یا روایت، صداگذاری جنبه کلیدی انتقال پیام شما از طریق آثار انیمیشن است.

لحن، سبک و لحن صداگذاری همه در انیمیشن سازی مهم هستند. آنها باید با فیلمنامه هماهنگ و تکمیل شوند. عدم تطابق بین لحن صداگذاری و لحن فیلمنامه می تواند اثربخشی انیمیشن را به طور قابل توجهی کاهش دهد، به خصوص برای اهداف بازاریابی.

5.      داستان بازی

استوری بورد سندی است که انیمیشن شما را صحنه به صحنه تجزیه می کند. نرم‌افزار رایانه‌ای Storyboards به طور گسترده‌تری برای ایجاد استوری‌برد استفاده شده است. این طرح ها به شما کمک می کند فیلمنامه، صحنه ها و جریان انیمیشن را تجسم کنید.

6.      تصویر سازی

تصویرسازی مرحله ای از انیمیشن سازی است که در آن تحقیق، فیلمنامه و استوری بورد را برای ایجاد تصاویر و جان بخشیدن به آنها کار می کنید.

با استفاده از نرم افزارهای موشن گرافیک، ابزارهای انیمیشن و هنرمندان ماهر، یک تیم انیمیشن می تواند چیزی واقعا خاص خلق کند!

در این مرحله، فریم های سبک واقعاً مفید خواهند بود. فریم‌های سبک، نمایش‌های ساده و بصری هستند که هدفشان این است که یک صحنه یا یک پایه در انیمیشن نهایی را به تصویر بکشند.

 به طور معمول، چندین فریم سبک آزمایش شده و به همه ذینفعان ارائه می شود. جهت هنری که به بهترین وجه با لحن فیلمنامه منطبق است، هدف فیلم متحرک را بیان می کند و برای مخاطب هدف جذاب است، باید انتخاب شود.

7.      انیمیشن

کل فرآیند انیمیشن سازی در این مرحله به اوج خود می رسد: بالاخره زمان آن رسیده است که پروژه خود را متحرک کنید و به زندگی خود ببخشید. فرآیند انیمیشن بسیار فنی است و به ابزارها، برنامه ها و فرآیندهایی که استفاده می کنید بستگی دارد.

 با این حال، اگر می‌خواهید فیلم‌های متحرک به درستی منتشر شوند، برخی از چیزهای اساسی برای درست شدن بسیار مهم هستند:

حرکات طبیعی : حرکات بخش کلیدی ویدیوی متحرک هستند. به انیمیشن جان می دهند. درست کردن حرکات کاراکترها و اشیا تصمیم می‌گیرد که آیا ویدیوهای متحرکی که ایجاد می‌کنید کیفیت بالایی دارند یا خیر. حرکات جنکی می تواند جذابیت انیمیشن را کاملا از بین ببرد.

انتقال بدون درز : انتقال صحیح و یکپارچه از یک صحنه به صحنه دیگر چسبی است که ویدیوهای متحرک را به یکدیگر متصل می کند. ترفندها و تکنیک‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در اینجا به کار ببرید، اما آنچه مهم است این است که انتقال‌ها به کامل شدن ویدیوی انیمیشن کمک می‌کنند.

نورپردازی : نورپردازی سنگ بنای فرآیند انیمیشن است. نور بر حال و هوای انیمیشن تأثیر می گذارد، اینکه کدام اشیاء در فوکوس هستند، کدام چیزها خارج از فوکوس هستند و موارد دیگر. استودیوهای بزرگ انیمیشن سازی هنرمندان نورپردازی دارند.

 در حالی که احتمالاً برای تبلیغات متحرک تجاری ضروری نیستند ، این فقط نشان می دهد که چقدر مهم است که آنها را به درستی دریافت کنید.

8.      طراحی صدا

با در نظر گرفتن لحن، فیلمنامه و جریان انیمیشن، باید تصمیم بگیرید که کدام قطعه موسیقی را شامل شود و از کدام جلوه های صوتی استفاده کنید.

اگر در این کار کاملاً تازه کار هستید، پلتفرم‌های عالی وجود دارد که می‌توانید جلوه‌های صوتی و موسیقی بدون حق امتیاز را پیدا کنید. و در حالی که آنها برای تولیدات سطح بالا مناسب نیستند، برای هر چیز دیگری کافی هستند.

  • سوالات متداول فرآیند انیمیشن سازی

انیمیشن سازی چند مرحله است؟

بسته به پیچیدگی پروژه، ترجیحات استودیو انیمیشن و اندازه تیم، فرآیند انیمیشن می تواند از چهار مرحله تا ده مرحله باشد. حداقل باید طرح کلی پروژه را ترسیم کنید، یک فیلمنامه بسازید، یک سبک هنری انتخاب کنید، و تصاویر و انیمیشن ها را بکشید.

 این چهار مرحله ستون فقرات انیمیشن سازی را تشکیل می‌دهند، اما نمایش حالت، کادربندی سبک، استوری‌برد، طراحی صدا، ضبط صدا و موسیقی همگی جنبه‌های کلیدی این فرآیند را تشکیل می‌دهند.

8 مرحله فرآیند انیمیشن چیست؟

8 مرحله کلیدی از مراحل فرآیند انیمیشن وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

تحقیق کردن.

تعریف محدوده پروژه

نوشتن فیلمنامه.

ضبط صدا.

داستان بازی.

تصویر

انیمیشن.

طراحی صدا.

چه چیزی در فرآیند انیمیشن سازی  مهم است؟

آنچه در فرآیند انیمیشن بسیار مهم است، داشتن یک چشم انداز کل نگر از کل پروژه است. مهم نیست که چند مرحله انیمیشن وجود دارد، هر چقدر هم نظرات ذینفعان متفاوت باشد.

 و مهم نیست که چند نفر روی انیمیشن کار می کنند، در نهایت باید یک کل واحد باشد که یکپارچه جریان داشته باشد و پیام خود را به وضوح ارائه کند و توجه بیننده را به خود جلب می کند. بدون این، ویدیوی انیمیشن هویتی نخواهد داشت.

مقاله ما درباره استاپ موشن را مطالعه نمایید.

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید