logo
جستجو کردن

افتر افکت🏍✨🔥

afterefect

افتر افکت چیست؟

افتر افکت (After Effects ) نرم افزاری است که به کاربر اجازه می دهد تا موشن گرافیکی مانند عناوین متحرک ، جلوه های بصری (محو شدن و حل شدن، و همچنین انتقال های پیچیده تر)، انواع تجربه های رسانه ای پویا (معرفی تمام صفحه، فتومونتاژ) ایجاد کند. ، از جمله توسعه ظاهر برای اصلاح رنگ.

 همچنین می‌توان از آن برای ویرایش ویدیو استفاده کرد، به‌ ویژه پس از افزودن موشن گرافیک و جلوه‌های بصری به فیلم‌ هایی که قبلاً ویرایش شده‌اند.

افتر افکت بخشی از بسته “Creative Cloud” است ، بنابراین با فتوشاپ ، ایلوستریتور و سایر برنامه های Adobe همراه است. اغلب توسط ویراستاران ویدئو، طراحان گرافیک متحرک و هنرمندان جلوه‌ های بصری استفاده می‌شود، زیرا ویژگی‌های خاصی برای پشتیبانی از گردش کار آنها در دسترس است.

افتر افکت در چه مواردی استفاده می شود؟

After Effects  برای موشن گرافیک و جلوه های بصری استفاده می شود، در اکثر برنامه های تلویزیونی امروزی، فیلم ها، فیلم های کوتاه، تبلیغاتی که همگی به جلوه های بصری نیاز دارند دیده می شود.

 همچنین در تجربیات رسانه های جدید که از ویدئو یا عکس برای انتقال پیام استفاده می کنند، نقش حیاتی ایفا می کند. این در درجه اول توسط طراحانی استفاده می شود که گرافیک‌های حرکتی را برای پخش، فیلم، برنامه های تلویزیونی یا تبلیغات توسعه می دهند.

تکامل افتر افکت

افتر افکت برای اولین بار در سال 1995 معرفی شد و از آن زمان، توسط متخصصان در سراسر جهان برای ایجاد تصاویری خیره کننده استفاده می شود.

 این به ویرایشگرهای ویدیو اجازه می دهد تا ویدیوهای خود را به سطح بالاتری برسانند و به هنرمندان جلوه های بصری تبدیل شوند که می توانند انواع تغییرات را در یک فایل فیلم مانند یک تکه کاغذ ایجاد کنند.

افتر افکت در مارس 1995 منتشر شد ، خیلی قبل تر از اینکه رسانه های اجتماعی و سایت های اشتراک گذاری ویدیو محبوب شوند و شامل چندین ویژگی برای موشن گرافیک بود که در برنامه های رقیب مانند Ulead Video Studio موجود نبود.

امروزه، After Effects  رابط کاملاً متفاوتی دارد ، اما همچنان همان نرم افزاری است که بسیاری از ویرایشگران ویدیو و هنرمندان موشن گرافیک برای کار خود به آن تکیه می کنند.

پیشرفت‌ ها درافتر افکت اساساً برای همگام شدن با فناوری‌ها و ویژگی‌های جدید است که به هنرمندان کمک می‌کند محتوای بهتری تولید کنند.

افتر افکت را می توان تقریباً برای هر نوع موشن گرافیک و جلوه های بصری استفاده کرد، اما برخی از وظایف وجود دارد که عمدتاً برای آنها استفاده می شود:

موشن گرافیک

 انیماتورها می توانند پس از افزودن دسته ای از لایه ها و حرکت دادن آنها، تایپوگرافی جنبشی ساده یا پیچیده ایجاد کنند.

تصحیح رنگ

افتر افکت انتخاب مناسبی برای رنگ ‌بازانی است که می‌خواهند چندین عکس را همزمان تغییر دهند.

ویرایش ویدئو

تا آنجایی که ویرایش پیش می‌رود، این نرم‌ افزار برای ترکیب فیلم‌ های ویدئویی و افزودن گرافیک ‌های حرکتی به محصول نهایی فوق ‌العاده است.

انیمیشن سه بعدی After Effects می تواند برای ایجاد انیمیشن های سه بعدی با فیلم های از پیش رندر شده یا مدل های ساخته شده در نرم افزارهای دیگر مانند Cinema 4D  استفاده شود.

ایجاد فیلم تثبیت شده

 این یکی دیگر از کاربردهای مهم ویرایشگرهای ویدیو است زیرا آنها به راحتی می توانند لرزش های ناخواسته دوربین و سایر مصنوعات را از یک ویدیو حذف کنند.

برخلاف  Adobe Premiere، افتر افکت ویژگی‌های زیادی برای ترکیب بندی ندارد، زیرا عمدتاً برای گرافیک‌های حرکتی و تصحیح رنگ استفاده می‌شود. با این حال، تنوع زیاد افزونه ها می تواند به کاربر اجازه دسترسی به کنترل های بیشتری را برای این ویژگی بدهد.

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک را می توان به عنوان شکلی از انیمیشن تعریف کرد که از لایه ها و فیلم های متعدد برای ایجاد توهم حرکت استفاده می کند، چه برای معرفی یک برنامه تلویزیونی یا یک لوگو.

 اگرچه موشن گرافیک اغلب با جلوه های بصری اشتباه گرفته می شود، اما یک تفاوت قابل توجه وجود دارد: عناصر موشن گرافیک در جای خود باقی می مانند (ایستا)، در حالی که جلوه های بصری از فریم به فریم (پویا) تغییر می کنند.

Compositing  اصطلاح دیگری است که به کنار هم قرار دادن قطعات مختلف فوتیج و افزودن افکت ها می پردازد.

اغلب اوقات، ترکیب بندی و موشن گرافیک دست به دست هم می دهند و هرکسی که به کار با ویدیو عادت دارد می تواند به شما بگوید که هر دو زندگی شما را بسیار آسان تر می کنند.

برای سفارش طراحی گرافیک سایت عربی کلیک کنید.

موشن گرافیک در مقابل انیمیشن کلاسیک

بین انیمیشن کلاسیک و موشن گرافیک تفاوت هایی وجود دارد. اولین مورد فقط با نقاشی های دو بعدی ساخته می شود در حالی که دومی از طرف دیگر با استفاده از اشیاء سه بعدی ایجاد می شود.

 انیماتورهای سنتی معمولاً محتوای جدیدی را ایجاد می کنند که بر روی صفحه نمایش در اندازه های مختلف نمایش داده می شود.

 با این حال آنها مانند هنرمندان موشن گرافیک که می توانند بینندگان خود را درگیر کنند و آنها را در داستان های خود راهنمایی کنند، با مخاطبان خود تعامل ندارند.

انیمیشن کلاسیک یک تکنیک دو بعدی است، در حالی که موشن گرافیک داستان هایی را با استفاده از حرکت، تعامل با مخاطب، طراحی، صدا و غیره بیان می کند.

اولین مورد بیشتر در مورد هنر است، در حالی که دومی بیشتر در مورد علم با ریاضیات است. در حالی که انیماتورها می‌توانند از رسانه‌های زیادی برای متحرک کردن نقاشی‌ها از جمله کاغذ، رنگ و پیکسل‌ها استفاده کنند، هنرمندان موشن گرافیک با فناوری کار می‌کنند تا با استفاده از رایانه، تصاویر خلاقانه ایجاد کنند.

اولین افتر افکت با ویژگی‌های زیر عرضه شد که به استانداردهای صنعتی تبدیل شدند:

  • ردیابی حرکت (برای دنبال کردن اشیاء در یک ویدیو).
  • کلید زدن (به کاربران اجازه می دهد رنگ پس زمینه را جایگزین کنند).
  • شکل‌گیری (برای انتقال از یک تصویر به تصویر دیگر استفاده می‌شود).
  • تصحیح رنگ.

در طول سال ها ، After Effects  با ویژگی های حتی بیشتر برای هنرمندان موشن گرافیک که راهی برای ابراز خلاقیت خود با استفاده از این ابزار پیدا کرده اند، ارتقا یافت. نسخه های جدید نیز شامل:

  • یک جدول زمانی طولانی
  • دوربین های سه بعدی
  • نقاط مرجعی که به شما امکان می دهد اشیاء را فقط با کلیک روی یک عکس در یک صحنه قرار دهید.
  • یک صف رندر که می توانید از آن برای رندر چند ترکیب به طور همزمان استفاده کنید.

دو سال بعد، افتر افکت بیش از یک میلیون کاربر داشت که از آن برای ایجاد موشن گرافیک برای نمایش های تلویزیونی، تریلر فیلم، تبلیغات، وب سایت ها، موزیک ویدیوها و موارد دیگر استفاده کردند.

در سال 1999، نسخه 3 با افکت های اضافه درخواست شده توسط جامعه منتشر شد، مانند تثبیت کننده چرخش، که به شما امکان می دهد حرکت دوربین را در فیلم ها اصلاح کنید و ویژگی جدید جلوه های رنگی.

سپس در سال 2002، After Effects 4  با ویژگی‌های جدیدی منتشر شد که با صرفه‌جویی در زمان با کارهایی مانند رندر کردن ترکیب‌ها بر اساس نوع لایه یا محدوده فریم، سریع‌تر کار کرد. برخی از تغییرات رابط به کاربران اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر تنظیمات خود داشته باشند.

افتر افکت چگونه کار می کند؟

After Effects  به عنوان یک برنامه جداگانه اجرا می شود و با استفاده از Bridge به سایر برنامه های Adobe متصل می شود.

یکی از مهمترین مزایای این نرم افزار این است که می تواند با هر فوتیج کار کند ، بنابراین نیازی به تبدیل فایل های XAVC یا ProRes قبل از ویرایش آنها نیست. همچنین، اگر می‌خواهید فایل‌ها را به فرمت دیگری ارائه کنید، نیازی به تبدیل کدها ندارید.

روشی که After Effects فیلم را تجزیه و تحلیل و پردازش می‌کند مانند Premiere است، بنابراین همیشه بهتر است روی فایل‌های اصلی با تمام داده‌های موجود کار کنید. با این حال، در مواردی که رمزگذاری ارجح است، استثناهایی وجود دارد.

نتیجه

افتر افکت یک استاندارد صنعتی برای افزودن انیمیشن و جلوه های بصری به پروژه های Adobe Premiere است.

این نرم افزار مجموعه ای از پلاگین ها را به کاربران ارائه می دهد که می توانند فیلم را به روش های مختلف دستکاری کنند و آن را به یکی از بهترین برنامه های ویرایش ویدیوی موجود تبدیل می کند.

افتر افکت ویژگی های پیشرفته ای را ارائه می دهد که می تواند به راحتی با سایر برنامه های ویرایش ویدیو رقابت کند. افتر افکت معمولا در موشن گرافیک و برای افزودن جلوه های ویژه به فیلم ها استفاده می شود.

اگر ویرایشگر با تجربه ای هستید که می خواهید حرکات رباتیک یا لایه های متنی سبک شده را اضافه کنید، این نرم افزار ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد!

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

آدرس:

رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت

شماره تماس:

09362096232

پست الکترونیک:

info@designmoj.com

ثبت نام یا ورود
همین الان، اطلاعات خود رو وارد کنید و وارد سایت شوید